140 |  ANDRZEJKI w Oddziale Przedszkolnym...

„Andrzeju, Andrzeju - Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć, Co pisane nam w niebie.
Dziś andrzejkowy czas, Tak bywa w roku tylko raz.”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżono sobie 29 listopada w wigilię imienin Andrzeja -  stąd nazwa ANDRZEJKI. Wróżby miały dać odpowiedź na różne pytania dotyczące przyszłości. Prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak  swoją przyszłość wyczytać. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą dostarczająca wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada to czas Andrzejek – wróżenia, przepowiadania co przed nami.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego  również chciały  „zajrzeć w przyszłość”, aby sprawdzić co je czeka. 26.11 w sali zebrał się barwny korowód – był Motylek, Czarny Kot, Biedronka, Myszka, bardzo kolorowy Kościotrup, Piraci, Policjanci, Wojownik Ninja – by wspólnie się bawić, „poczarować i powróżyć”.  Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień  wróżb bardzo się Im spodobał szczególnie, że również miały zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i pyszny poczęstunek.

!!!  Wychowawczyni i dzieci bardzo dziękują Paniom:
Izabeli Adamiak, Monice Błażejewskiej, Angelice Dąbrowskiej, Małgorzacie Sieniawskiej, Sylwii Tyskiej
za przygotowanie  poczęstunku. Oraz Panu Jarosławowi Jachimowskiemu i Pani Izabeli Adamiak
za pomoc przy organizacji Andrzejek  !!!

Wtorek  30.11.2021  ||    Dodała  Małgorzata P.