146 |  Wycieczka klasy 3a w ramach Ogólnopolskiego Projektu "POZNAJĘ POLSKĘ"..

Uczniowie klasy 3a i 3b w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Poznaj Polskę" wybrały się na do Krakowa.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie korzystali z urządzeń rozmieszczonych w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. Chętnie wyruszyli, aby samodzielnie poznawać prawa przyrody oraz fizyki. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad w centrum Krakowa.

Program wycieczki obejmował również Historyczny Zespół Miasta. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, wspinaliśmy się na wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem było zejście do Grobów Królewskich w krypcie świątyni.

Podczas spaceru uczniowie poznawali legendy dotyczące tych miejsc. Nie zabrakło także solidnej dawki faktów historycznych związanych z Krakowem oraz z ważnymi dla tego miasta postaciami.

Szczególne podziękowania składamy Dyrekcji Biura PTTK w Sanoku za profesjonalną organizację wyjazdu.

Czwartek  2.12.2021  ||    Dodała  Anna Ł.