147 |  ANDRZEJKI w klasie 3b...

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię.

Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. Tradycyjnie Andrzejki obchodzone są z 29 na 30 listopada i jest to ostatnia okazja do organizowania hucznych zabaw przed zbliżającym się adwentem.

Uczniowie klasy 3b swoje andrzejki obchodzili 29 listopada. Dzień rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną, którą przedstawiła wychowawczyni klasy p. Sabina Kurasik, przypominając uczniom czym są andrzejki. W pięknie przystrojonej sali, z pięknie zastawionymi stołami, w dyskotekowych strojach i nastrojach bawiliśmy się do rytmów muzyki współczesnej. Nie zabrakło wróżb ukrytych w upieczonych przez rodziców babeczkach i ciasteczkach. Dzieci bawiły się podczas tradycyjnych wróżb jak przekłuwanie serc z imionami wybranków, wyścig butów, który wskazał pierwszą pannę do zamążpójścia, losowanie karteczek z nazwami zawodów jakie będziemy wykonywać w przyszłości. Bawiliśmy się również w kalambury. Śmiechów, okrzyków radości i świetnej zabawy nie było końca.

!!!  Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom w zorganizowanie poczęstunku dzieciom,
jak również p. Renacie Gac oraz p. Angelice Domaradzkiej
za pomoc w opiece, dekoracje, poczęstunek, nakrycie  !!!

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiej relacji z tego dnia.

Wtorek  23.11.2021  ||    Dodała  Irena B.