149 |  ANDRZEJKI w klasie 2a...

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”
„W wigiliję Jędrzeja świętego – ujrzy oblubieńca swego”
„ Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie”.

30 listopada, w klasie 2a odbyły się klasowe „Andrzejki”.

Tego dnia dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Z dużym zaciekawieniem uczestniczyły w licznych wróżbach. Każde z nich chciało uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej swojej przyszłości. Z niecierpliwością przekłuwały papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Zabawę uświetniła muzyka, tańce oraz słodki poczęstunek. Humory dopisywały i wszyscy wspaniale się bawili, wiedząc oczywiście, że wróżby nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a jedynie mają być źródłem dobrej zabawy, szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

!!!  Wychowawczyni klasy, p. Anna Blecharczyk, bardzo dziękuje
wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla dzieci  !!!

Niedziela  5.12.2021  ||    Dodała  Anna B.