150 |  Szkolny Konkurs Plastyczny "JESIEŃ PORA KOLOROWA"...

Już kolejny raz uczniowie klas I-III mogli wykazać się swoim talentem artystycznym w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Jesień – pora kolorowa”.

Celem konkursu było:

- popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
- zachęcenie do twórczego spędzania czasu wolnego,
- rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia,
- uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody,
- prezentacja możliwości twórczych dzieci.

Piękna jesienna aura była inspiracją do wykonania bardzo pomysłowych prac plastycznych, obfitujących w bogactwo różnorodnych materiałów i okazów przyrodniczych – kwiatów, liści, szyszek, żołędzi, jarzębiny, traw, nasion, itp. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i talentem plastycznym. Wpłynęła bardzo duża ilość prac, z których utworzono szkolną galerię.

Wytwory uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybek – dyrektor szkoły oraz p. Pelagia Bąk, nauczyciel plastyki. Komisja brała pod uwagę estetykę prac, pomysłowość, oryginalność oraz różnorodność wykorzystanych materiałów przyrodniczych.

Zwycięzcami konkursu „Jesień – pora kolorowa” dla klas I-III zostali:

Gabriel Latusek – klasa 3a, który zajął I miejsce
Wiktor Gac – klasa 3b, miejsce II
Joanna Biega i Alisa Radzion – uczennice klasy 2a - III miejsce.

Wyróżnienie otrzymali: Ewa Kramarz, Franciszek Rakoczy, Patryk Słomiany – uczniowie klasy 1a.

W dniu 29 listopada miało miejsce podsumowanie konkursu, podczas którego dyrektor szkoły, Pani Barbara Zdybek, wręczyła laureatom konkursu i wyróżnionym uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy podjęli trud nie tylko wykonania wspaniałych prac, ale też wielu wypraw w poszukiwaniu niezbędnych okazów przyrodniczych i „darów jesieni”.

!!!  Organizatorem konkursu jest p. Anna Blecharczyk, opiekun Szkolnego Koła LOP „EKOLUDKI"  !!!

Niedziela  5.12.2021  ||    Dodała  Anna B.