155 |  ANDRZEJKI  w klasie 4a...

Andrzejki są obchodzone w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja ta została zapoczątkowana w zamierzchłych czasach i dotyczyła wyłącznie dziewcząt, które tej nocy dowiadywały się o tym, jak ułoży się ich przyszłe życie. Obecnie zmienił się zwyczaj oddzielnego obchodzenia tego święta. Teraz chłopcy i dziewczęta bawią się razem.

30 listopada w klasie 4a odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie podczas wspólnej zabawy mogli spróbować ciasteczek z wróżbami, jak również powróżyć sobie z kwiatów, które mają ukryte znaczenia. Każdy mógł wylosować kwiat i poznać swoją przyszłość.

Uczniowie klasy 4a spędzili miło czas podczas wspólnej, wesołej zabawy.

!!!  Dziękuję Rodzicom za przygotowanie smakołyków.
Dziękuję również za pomoc w przygotowaniu poczęstunku i wystroju sali Pani Joannie Michniak  !!!

Poniedziałek  6.12.2021  ||    Dodała  Sabina S.