163 |  Mikołajkowy Wieczór Czytelniczy w klasie 3b...

6 grudnia 2021 w klasie 3b odbył się Mikołajkowy Wieczór Czytelniczy.

Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie niezdecydowanych do częstszego sięgania po książki, pobudzanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa u dzieci, tworzenie pozytywnej atmosfery związanej z obcowaniem z książką.

W śpiworach lub kocach, leżąc wygodnie na poduszkach, w ulubionych piżamkach, wieczór rozpoczęliśmy od świątecznego opowiadania, pt. "Trzy życzenia" z pięknym dla wszystkich przesłaniem.

Następnie dzieci otrzymały od wychowawczyni mapę, z której musieli odczytać gdzie ukryte w szkole są zagadki, matematyczne zadania, kolorowanki ortograficzne, których bohaterem głównym oczywiście był Święty Mikołaj. Dzieciaczki świetnie poradziły sobie z zadaniami, które wcale do łatwych nie należały. Dzięki temu szczęśliwie dotarliśmy do celu, a mianowicie do... wielkiego worka z prezentami, które każde dziecko otrzymało wraz z wychowawczynią :)

!!!  Bardzo dziękujemy p. Renacie Gac za pomoc w opiece nad dziećmi, pomoc Św. Mikołajowi w pakowaniu prezentów
oraz za upieczenie ciasteczek dla dzieci. Zapraszamy do pooglądania skrótu z tego wieczoru w postaci filmiku  !!!

Piątek  10.12.2021  ||    Dodała  Sabina K.