175 |  Klasa 3b DOKARMIA PTAKI w zimie...

Dnia 15.12.2021 moja klasa 3b, wraz z moją wychowawczynią p. Sabiną Kurasik, poszła za naszą szkołę, żeby dokarmić ptaki.

Wzięliśmy słoninkę, nasiona zbóż i słonecznika. Słoninkę powiesiliśmy na barierce, a słonecznik i nasiona zbóż wysypaliśmy do pudełka. Całą klasą wspomogliśmy ptaki, żeby przetrwały zimę.

Ptaki są ważnym elementem naszego ekosystemu, jak również wywierają duży i bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Ptaki tępią szkodniki i zjadają owady, które mogą wyrządzić szkody w ogrodach. Rozsiewają nasiona krzewów i drzew. Są one naszymi sprzymierzeńcami. Ptaki są bardzo ważne w życiu człowieka, aby je ochronić trzeba ograniczyć wycinanie drzew, ale również można dać im słoninkę, ziarna zbóż i słonecznika. To pomoże im przetrwać zimę lub inne pory roku w trudnych warunkach.

Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają bardzo małe szanse na przetrwanie.

!!!  Dlatego, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny czas zimy,
ja wraz z kolegami mojej klasy wspomogliśmy naszych mniejszych przyjaciół  !!!

Sobota  18.12.2021  ||    Dodał  Jakub Gurgacz z klasy 3b