187 |  Wigilijka w klasie 2a...

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

W dniu 17 grudnia,  w klasie 2a, odbyły się ciekawe zajęcia, poświęcone naszej polskiej tradycji i zwyczajom związanym z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej obchodzono święta, co oznaczały niektóre zwyczaje, obrzędy, przedmioty i jaka jest ich symbolika.

Na zakończenie zajęć uczniowie wraz z wychowawczynią klasy, nauczycielem wspomagającym p. Moniką Kijowską  oraz przedstawicielami Rodziców zasiedli do wspólnego posiłku. „Wigilijkę” wychowawczyni klasy rozpoczęła od  przeczytania fragmentu wiersza ks. Jana Twardowskiego, „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia”, złożyła  życzenia oraz podzieliła się opłatkiem.

Na pięknie udekorowanym stole znalazły się m.in. pyszne pierożki, barszczyk oraz ciasta, przygotowane przez Rodziców.  Nie obyło się też bez wspólnego kolędowania.

Ten dzień był bardzo miły, uroczysty i pełen wrażeń. Dzieci zachowywały się grzecznie i kulturalnie, pamiętając o starym przesądzie:

Jaka Wigilia, taki cały kolejny rok…”

!!!  Wychowawczyni  klasy, p. Anna Blecharczyk, składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM RODZICOM,
którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej
klasowej uroczystości  oraz zasiedli z nami do wigilijnego stołu  !!!

Czwartek  23.12.2021  ||    Dodała  Anna B.