197 |  Spotkanie wigilijne w Oddziale Przedszkolnym...

Święto Dzisiaj o zmierzchu wszystkie dzieci,
Jak małe ptaki z gniazd,
Patrzą na niebo, czy już świeci
Najpierwsza z wszystkich gwiazd.
Tylko ta Gwiazda nich zaświeci,
Nad ciszą białych dróg,
I zawiadomi wszystkie dzieci,
Że się narodził Bóg.

„GWIZADKA” Bronisława Ostrowska

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku, na które czekamy i przeżywamy je uroczyście w swoich domach jak i w naszej „szkolnej rodzinie”.

W dniu naszej Wigilii 22.12.2021 panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje, dzieci w galowych strojach, wspólnie śpiewane kolędy wprowadzały nastrój oczekiwania na to wyjątkowe wydarzenie.

Po wspólnym złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem dzieci zasiadły przy odświętnie nakrytych stolikach do grupowej Wigilijki, przygotowanej przez Mamusie. Takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych jak również wzmacniają więzi między nimi. Kultywowanie takich tradycji jest szczególnie ważne, a najważniejsze jest to, aby w świadomości dzieci Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości.

!!!  Wychowawczyni i dzieci dziękują wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości,
a szczególne podziękowania kierujemy do Pań Izabeli Adamiak i Joanny Michniak
– dziękując za pyszne pierogi, słodkości, piernikowy domek, którego aromat roznosił się po całej sali, dekorację stołu
oraz Pani Renacie Borek za piękną szyszkową choinkę.
Wszystkim odwiedzającym stronę internetową naszej szkoły życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym 2022 Roku  !!!

Poniedziałek  3.01.2022  ||    Dodała  Małgorzata P.