216 |  Promocja Zdrowia w klasie 3b...

Uczniowie klasa 3b omawiali temat o zdrowiu. Wypożyczyli ze Szkolnej Biblioteki wiele książek o tajemnicach ludzkiego ciała, skąd wyszukali wiele cennych informacji i ciekawostek, o których wcześniej nie wiedzieli.

Naszą klasę zdobiło wiele pomocy naukowych jak modele ludzkich organów, model szkieletu człowieka, mikroskopy, przez które oglądaliśmy bakterie.

Dzieci wykonały również LAPBOOKI na temat ludzkiego ciała. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat, pełna kieszonek, okienek, zgiętych kartek, w których zawarte są informacje na dany temat. Podczas omawiania tematu dzieci nazywały poszczególne organy, umieszczały je w odpowiednich miejscach, dowiedziały się jak o nie dbać, co należy robić, a czego nie, do jakiego układu one należą.

Oglądali również prawdziwe zdjęcia rentgenowskie, na których widniały złamania kości, skręcenia, śruby w kościach, próbowali zgadywać która część ludzkiego szkieletu pokazana jest na zdjęciach.

Ta niezwykła lekcja o zdrowiu i tajemnicach ludzkiego ciała zakończyła się quizem, z którym wszystkie dzieci sobie świetnie poradziły. Przed nami jeszcze klasowy konkurs o tej samej tematyce. Miejmy nadzieję, że temat, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem rozbudzi w dzieciach chęć zdobywania wiedzy z tej tematyki. Być może niektórzy zostaną cenionymi lekarzami... :) Trzymam kciuki za wszystkich!

!!!  Zapraszamy do pooglądania realizacji tego tematu w sposób, w jaki odbył się on w naszej klasie  !!!

Czwartek  3.02.2022  ||    Dodała  Sabina K.