221 |  "ZACZAROWANA WALIZKA" - spotkanie autorskie z Marią Latusek...

W piątek, 4 lutego 2022 r w Szkolnej Bibliotece odbyło się miłe spotkane z p. Marią Latusek, autorką książki pt.: ”Zaczarowana walizka”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią, p. Anną Łakoś i nauczycielem wspomagającym, p. Edytą Podstawską.

Spotkanie było niezwykłe, gdyż nie co dzień zdarza się, iż autorem książki jest Mama ucznia, a uczestnicy spotkania autorskiego, to bohaterowie książki.

Może kilka zdań o samej książeczce?

Utwór opowiada o starej, niezwykłej walizce znalezionej w zakamarkach szkolnej szatni. Walizka po otwarciu zabrała w niezwykłą podróż chłopca - Gabriela, a następnie całą jego klasę wraz z Paniami… Wydarzenia opisane w książce niezwykle pobudzają wyobraźnię i wciągają w swój zaczarowany świat.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zaspokoić ciekawość, zadając autorce pytania, które nasunęły się im podczas czytania książeczki. Zdobyli też cenną wiedzę na temat powstania książki, od inspiracji, poprzez proces twórczy, aż do kontaktu z wydawnictwem i otrzymania gotowych, oprawionych egzemplarzy. Dowiedzieliśmy się, iż nasz gość tworzy kolejną opowieść, tym razem o przygodach pieska. Dzieci zaciekawione utworem, miały do autorki wiele pytań. W trakcie rozmowy, wspólnie wysnuliśmy naukę płynącą z treści książki:

Nawet, jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, ale mamy przy sobie przyjaciół,
to ufając sobie i współpracując ze sobą, możemy pokonać wiele przeszkód i wspólnie wiele osiągnąć.

Podczas spotkania zaczarowana walizka spełniła marzenie dzieci o słodkościach, które po jej otwarciu sprawiły wiele radości.

Na koniec obdarowano miłego gościa słodkim upominkiem i pamiątkowym albumem.

Do biblioteki zakupiono kilka egzemplarzy książki „Zaczarowana walizka”, autorstwa p. Marii Latusek.

!!!  Zapraszamy do wypożyczenia tej niezwykłej opowieści lub nabycia w księgarni  !!!

Czwartek  10.02.2022  ||    Dodała  Renata H.