222 ANTARKTYDA i AZJA, czyli podróże uczniów klasy 2a "DOOKOŁA ŚWIATA"...

W klasie IIa,  podczas zajęć szkolnych oraz dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, realizowany jest projekt edukacyjny „Dookoła Świata”. Jest to cykl zajęć ukierunkowanych na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności dotyczących kontynentów, rozwijanie kreatywności, wyobraźni, pogłębianie zainteresowań  oraz wdrażanie do pozytywnych zachowań społecznych.

Podczas poszczególnych zajęć dzieci „podróżują” z mapą na wybrany kontynent, poznając nieznane dotąd, ciekawe miejsca; ich klimat, ukształtowanie powierzchni, otaczające je morza i oceany, poznają odmienność i różnorodność flory i fauny, czyli bioróżnorodność. Podziwiają jego osobliwości, cuda natury oraz niezwykłe budowle. Uczą się szanować odmienność kulturową. Zajęcia skonstruowane są tak, aby pobudzić uczniów do aktywnego, kreatywnego myślenia i działania, a także zapewnić im dobrą zabawę.

W ramach projektu uczniowie poznali już Antarktydę - krainę wiecznych śniegów i lodów oraz największy kontynent świata, pełen kontrastów i różnorodności -Azję.

Podczas zajęć dzieci obejrzały  wiele ciekawych filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych, ale też same prezentowały ciekawe pomoce i materiały, które przygotowały w domu, wykorzystując różne dodatkowe źródła informacji, w tym Internet. Jest coraz więcej chętnych uczniów, którzy na forum klasy chcą popisać się samodzielnie zdobytą wiedzą.

Dzieci dowiedziały się też, czym charakteryzuje się każdy kontynent. Nauczyły  się śpiewać piosenkę o kontynentach oraz wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne, obrazujące zjawisko zorzy polarnej. Łącząc wiedzę przyrodniczą z polonistyczną, redagowały opis pingwina, ucząc się prawidłowej konstrukcji dla tej formy wypowiedzi.

Z kolei „wyprawa w Himalaje” była okazją, aby poznać polskich himalaistów, którym udało się zdobyć najwyższy szczyt świata - Mount Everest. Jako ciekawostkę, dzieci poznały fakt, iż Wanda Rutkiewicz, zdobyła najwyższy szczyt Ziemi w tym samym dniu, kiedy Polak – Karol Wojtyła – Patron naszej szkoły został papieżem.

!!!  Przed nami kolejne wyprawy i nowe wyzwania i wrażenia  !!!

Piątek  11.02.2022  ||    Dodała  Anna B.