KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


351 |  Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia CZYTANIA DZIECIOM...

STRONA GŁÓWNA

351 |  Святкування Національного тижня читання дітям....

ДОМА

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w czerwcu bieżącego roku, w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane akcje czytelnicze i lekcje w bibliotece.

Do głośnego czytania wierszy i fragmentów książek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej zostali zaproszeni nauczyciele: p. Ewa Mołek, p. Małgorzata Poziomkowska, wraz z nauczycielem bibliotekarzem Renatą Handermander, jak również uczennice klasy 7b: Milena Żytka i Julia Wisłocka.

Miłymi gośćmi w bibliotece była grupa Oddziału Przedszkolnego, klasa 1 oraz klasa 2 wraz z wychowawcami - p. Małgorzatą Poziomkowską, p. Mariolą Bodnar oraz p. Anną Blecharczyk. Lektorzy bardzo starali się zainteresować dzieci i zabrać je w świat wyobraźni, zaangażować do wspólnego interpretowania i zabaw z tekstem. Wybrane wiersze i fragmenty książek okazały się bardzo ciekawe i wzbudziły zainteresowanie małych słuchaczy. Lekcje zakończyły się wypożyczeniem książek przez dzieci.

Akcja czytelnicza pokazała, że tak niewiele trzeba, aby spędzić z dziećmi czas w wartościowy i ciekawy sposób. Wystarczy wziąć do ręki fajną książkę… i po prostu poczytać!

!!!  Bardzo dziękuję zaangażowanym w akcję nauczycielom i uczennicom za udział we wspólnym świętowaniu  !!!

 

Czwartek  23.06.2022  ||    Dodała  Renata H.