53 |  Akcja "SPRZĄTANIA GROBÓW"...

14 października 2023 roku uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu w naszej szkole, we współpracy z Zuchami i Harcerzami 9 Drużyny Harcerskiej działającej przy naszej szkole, zorganizowali Akcję "SPRZĄTANIE GROBÓW".

Nasi Wolontariusze wybrali się na Cmentarz Centralny znajdujący się przy ul. Rymanowskiej w Sanoku. Uzbrojeni w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiliśmy do pracy i zaczęliśmy wielkie porządki. Sprzątaliśmy zapomniane nagrobki, grabiliśmy liście, również w alejkach między grobami. Na prośbę Urzędu Miasta w Sanoku, naszym zadaniem było sprzątanie: Grobowca Lipińskich, Grobowca Pleszowskich i Pomnika Powstań Polskich.

Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych. Całą akcje koordynowała pani Gertruda Lubieniecka-Jakiel i pani Agnieszka Cecuła.

Poniedziałek  16.10.2023  ||    Dodała  dh Agnieszka C.