wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1.01.2007 r.

׀   AKTUALNOŚCI   ׀   E-DZIENNIK   ׀   KONTAKT   ׀   O SZKOLE   ׀   DLA UCZNIÓW   ׀   DLA RODZICÓW  ׀  
 
  ׀   DOKUMENTY   ׀   PLAN LEKCJI   ׀   DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA   ׀   RODO i TD-TS   ׀   PANEL POCZTOWY   ׀   BIP  ׀  
 
  Nowa strona 1
 

zuchy i harcerze...

 

35 |  Zlot Harcerzy Ekologów, czyli podsumowanie FLORKA 2024...

35-ty Zlot Harcerzy Ekologów na Harcerskiej Bazie Berdo już za nami!

Ten czas był pełen niezwykłych przygód oraz atrakcji, a uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych, fascynujących zajęciach tematycznych. Zaczęliśmy od warsztatów garncarskich z BiesCzary Pracownia Ceramiki, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu pięknych wyrobów z gliny.

Ulubionym punktem programu dla zuchów było wyjście do lasu z niezawodnymi leśnikami z Nadleśnictwo Lesko, Lasy Państwowe.

Adam Buszta oraz Marek Krajnik od lat wspierają naszą akcję, zawsze wnosząc wspaniałą energię, czego nie zabrakło i tym razem. Dh. Robert Bury pokazał nam mikro i makro kosmos dzięki obserwacjom pod mikroskopem owadów i roślin oraz słońca przez teleskopy.

Gra na orientację, w którą dh. phm. Wacek Bojarski przy pomocy harcerzy z SP 8 w Sanoku (z 2 DH i 13 DH) włożył całe swe serce, dostarczyła wielu emocji i pozwoliła sprawdzić umiejętności orientacji w terenie. Spotkanie z psim behawiorystą dostarczyło wielu cennych informacji na temat zachowań naszych czworonożnych przyjaciół.

Nie mogło zabraknąć tematycznej gry harcerskiej, która zintegrowała uczestników i była okazją do świetnej zabawy.

Wieczory spędzaliśmy przy ognisku i świeczkowisku, śpiewając i uczestnicząc w harcerskich pląsach.

Ten zlot był zwieńczeniem całego roku ciężkiej pracy Zuchów z naszej Szkoły pod opieką pani Gertrudy Lubienieckiej-Jakiel które zajęły 4 miejsce i Harcerzy z 9 DH zajmujących 5 miejsce pod opieką pani Agnieszki Cecuły.

!!!  Dziękujemy za wspólne chwile i do zobaczenia na kolejnych harcerskich przygodach  !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Wtorek  4.06.2024  ||    Dodała  dh Agnieszka C.

 

34 |  Wiosenne Marsze na Orientację APTEKARKA 2024 już za nami!...

Uczestnicy zawodów poradzili sobie bardzo dobrze zarówno z odszukaniem właściwych punktów w terenie, jak i z zadaniami dodatkowymi (mierzeniem azymutu i odpowiadaniem na krajoznawczo-historyczne pytania).

A jak przebiegały zawody?

Uczestnicy otrzymali specjalistyczną mapę do imprez na orientację, kolorową, w skali 1:3500, to znaczy, że 1cm na mapie to 35m w terenie.

W kategorii TP i TD mapa była pełna, w kategorii TM i TJ z niewielkimi fragmentami zasłoniętymi. W parku porozmieszczane były punkty kontrolne (PK) – w postaci lampionu biało-czerwonego o wymiarach 20x30 cm. Każdy lampion posiadał dwucyfrowy kod oraz kredkę służącą do potwierdzenia pobytu na punkcie poprzez wpisanie kodu na karcie startowej. Na terenie zawodów rozmieszczone były dodatkowo Punkty Stowarzyszone (PS). Punkt Stowarzyszony zlokalizowany mógł być nie bliżej niż 8 m od punktu kontrolnego i nie dalej niż 35 m. Kolejny rodzaj punktów to Punkty Mylne (PM) zlokalizowane dalej niż 35 m od punktów kontrolnych.

Czy nasi harcerze i harcerki podołali? Oczywiście!

Poniżej przestawiamy wyniki zawodów:

KATEGORIA TP

1 miejsce: 9 DH – Blanka Łuczycka, Emilia Chudzik,
2 miejsce: ZAWISZACY 9 DH
Arletta Czuryk, Wojciech Glinianowicz
3 miejsce: 42 DH – Emilia Grad, Lena Osękowska

KATEGORIA TD

1 miejsce: 19 WDH Piranie – Karol Stojowski, Wojciech Wasłowic

KATEGORIA TM

1 miejsce: 13 DH "Szybcy i wściekli" Martyna Wisłocka, Julia Kapustyńska, Dawid Kapustyński
2 miejsce: Żarłacze 1 z 19WDH – Michał Kopczyk, Marek Sabat, Antoni Zelny
3 miejsce: 19 WDH Morskie Oko
Aniela Stojowska
4 miejsce: Żarłacze 2 z 19 WDH – Hubert Głód, Filip Nazarkiewicz

KATEGORIA TJ

1 miejsce: „Szybkie spóźniacze” (13 DH/55 DH) - Aleksandra Gburyk, Amelia Chodakowska

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY  !!!

Po odczytaniu wyników, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe breloczki oraz dyplomy.

Marsze na Orientację organizowane są w ramach zadania "Międzypokoleniowa więź", realizowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024, przyznanego przez Burmistrza Miasta Sanoka.

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Piątek  19.04.2024  ||    Dodała  dh Agnieszka C.

 

33 |  ŚWIĘTO ZUCHA, przypada raz na CZTERY LATA - 29 lutego...

Ostatni czwartek, czyli ostatni dzień lutego to wielkie dzień „Imieniny ZUCHA”, który przypada co cztery lata.

W naszej szkole działa 9 Próbna Gromada Zuchowa, która to tegoroczny 29 luty spędziła na specjalnie zorganizowanej zbiórce. Nie każdy zuch może przeżyć to święto. U nas było świetnie.

Zuchy stawiły się na godzinę 18.  Rozpaliliśmy ognisko, posłuchaliśmy gawędę, pośpiewaliśmy, popląsali, zjedli przekąski no i oczywiście TORT.

Odwiedziła nas również, druhna Maria Kurkarewicz.

Dziękuję wszystkim Zuchom i rodzicom za przybycie na specjalną zbiórkę i pomoc OSP w Olchowcach. Myślę, że to niezapomniane przeżycie dla wszystkich zuchów i dla mnie jako opiekuna pozostanie na długo w pamięci.

Opiekę nad imprezą sprawowała p. Gertruda Lubieniecka-Jakiel.

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Środa  6.03.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

32 |  Dzień Myśli Braterskiej 9 Próbnej Gromady Zychowej...

22 lutego przypada DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ i z tej to okazji zuchy z 9 PGZ działający w naszej szkole na zbiórce przygotowywali specjalne kartki z życzeniami do swoich kolegów skautów w Polsce i za granicą.

W czasie naszej zbiorki śpiewaliśmy piosenkę „Bratnie Słowo” oraz poznaliśmy postać założyciela skautów Roberta Baden-Powella.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony w dzień urodzin założyciela uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.

Zbiórkę prowadziła p. Gertruda Lubieniecka Jakiel.

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Poniedziałek  26.02.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

31 |  "Szlakiem drzew - pomników przyrody" - zadanie HOAE FLOREK...

Na naszej ostatniej zbiórce harcerze z naszej drużyny wyruszyli na poszukiwanie drzew - pomników przyrody, które były nam potrzebne do wykonania zadań związanych z Harcerską Ogólnopolską Akcją Ekologiczną FLOREK.

Najpierw udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki i Punktu Informacji Turystycznej w Sanoku poszukać informacji o pomnikach przyrody i zdobyć dodatkowe informacje jak dbać o drzewa oraz do Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „CZYSTE POWIETRZE’’, gdzie otrzymaliśmy pomocne nam mapy i kalendarze związane z przyrodą naszego regionu.

Następnie  udaliśmy się do miejsc gdzie jest kilka starych, potężnych i chronionych drzew.

Było to kolejne zadanie, które harcerze wykonali w ramach Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej FLOREK.

!!!  CZUJ - CZUWAJ  !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Wtorek  20.02.2024  ||    Dodała  dh Agnieszka C.

 

30 |  Spotkanie integracyjne ZUCHÓW z Hufca ZHP Ziemi Sanockiej…

12 stycznia w naszej szkole miała miejsce impreza integracyjna zuchów działających przy Hufcu ZHP Ziemi Sanockiej. W spotkaniu wzięło udział około 60 zuchów z 5 GZ, 19 WGZ, 51 GZ z Falejówki oraz naszej 9 Próbnej Gromady Zuchowej.

Po tradycyjnym zuchowym rozpoczęciu i przedstawieniu się Gromad dh Katarzyna, dh Agnieszka oraz p. Gerta, dh Alina i dh Krzysztof przeszli do tematyki spotkania „Tradycje Mikołajkowej na świecie”. Z przygotowanych materiałów poszczególne „szóstki” tworzyły prezentacje o tradycjach przynoszenia prezentów świątecznych we Włoszech, w Hiszpanii, Rosji, Chorwacji, UK i Norwegii. Prezentacje przeplatane były zabawami w czasie których zuchy mogły dać upust swojej energii. „Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy”, Zaprzęgi Reniferów z Rudolfem na czele, „Tup tup tup po śniegu”, czy Bitwa Śnieżna cieszyły się dużym zainteresowaniem i zuchy świetnie zintegrowały się bawiąc. Wygłodzone i spragnione dzieciaki chętnie skorzystały z „zimowych herbatek” i poczęstunku przygotowanego przez rodziców goszczących zuchów z 9 PGZ.

Na koniec spotkania zuchy dostały pamiątkowe Bałwankowe Breloczki. Było to bardzo miłe i edukacyjne spotkanie, z którego wszyscy wyszli bardzo uśmiechnięci.

Dziękujemy bardzo serdecznie pani Dyrektor Barbarze Zdybek za udostępnienie sali gimnastycznej na spotkanie oraz wszystkim druhnom i opiekunom za inicjatywę, zaangażowanie i zorganizowanie spotkania.

Rodzicom dziękujemy za pyszności kulinarne i słodkości a wszystkim chętnym zuchom za przybycie i świetną zabawę.

Z ramienia szkoły imprezę nadzorowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel z dh Agnieszką Cecułą.

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Środa  17.01.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

29 |  Harcerska WIGILIA i Betlejemskie Światło Pokoju...

Harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej „Zarembiacy” uroczyście obchodzili WIGILIĘ w okresie przedświątecznym.

Przed podzieleniem się opłatkiem dh Oliwia Biodrowicz przeczytała nam fragment Ewangelii św. Łukasza. Następnie druhny i druhowie odśpiewali kolędy i usiedli do wspólnego stołu. Składali sobie nawzajem życzenia Wesołych Świąt oraz życia w zgodzie z harcerskimi ideałami w nadchodzącym Nowym Roku.

Betlejemskie Światło Pokoju jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Nasi harcerze i zuchy z naszej szkoły przynieśli Światło Betlejemskie do Kościoła Parafialnego na Olchowcach i do naszej szkoły. Przekazując Światełko Betlejemskie złożyli wszystkim serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych, przepełnionych dobrem Świąt.

!!!  CZUJ - CZUWAJ  !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Piątek  22.11.2023  ||    Dodała  dh Agnieszka C.

 

28 |  APEL wigilijny i Betlejemskie Światełko Pokoju...

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania. To czas spotkań w granie najbliższych. Także nasza społeczność szkolna, co roku gromadzi się na APELU WIGILIJNYM, który w tym roku odbył się 22 grudnia. Była to doskonała okazja do wspólnego złożenia życzeń świąteczno-noworocznych oraz śpiewania kolęd.

Harcerze jak co roku przekazali na ręce Pani Dyrektor Barbary Zdybek, BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU.

!!!  Bardzo dziękujemy zuchom, harcerzom i instruktorom
Hufca ZHP Ziemi Sanockiej  !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Piątek  22.11.2023  ||    Dodał  Maciej K.

 

27 |  Zuchowe i Harcerskie ANDRZEJKI...

Zuchy i harcerzez naszej szkoły na swoich wtorkowych zbiórkach dowiedzieli się o tradycjach związanych ze staropolskim zwyczajem „KATARZYNEK” i „ANDRZEJEK”.

Piernikowa legenda „O Piekarzu i jego córce” nawiązała do powstania tradycyjnych ciastek wiążących się z dniem 25 listopada czyli imienin Katarzyny. Usłyszeli kilka przysłów tj.„Jak się Katarzyna głosi, tak się Nowy Rok nosi”, „Święta Katarzyna adwent rozpoczyna” oraz przeszli do tradycji andrzejkowych “Święta Katarzyna klucze pogubiła, święty Andrzej znalazł, zamkną skrzypki zaraz.”

Dzieciaki robiły kilka wróżb lejąc wosk i odczytując znaki, wyciągając poszczególne przedmioty i odczytując swoje przyszłe zawody oraz wybierając najładniejszy swoim zdaniem kolor i poznając swoje najlepsze cech charakteru. „Przekładaniec butowy” wyłonił osobę, która najszybciej wyjdzie za mąż.

Impreza zakończyła się tańcami i imprezką herbaciano-pierniczkową.

Wszystkim zuchom i harcerzom uśmiech towarzyszył na buziach, a zbiorki przygotowały dh. Agnieszka Cecuła i p. Gertruda Lubieniecka-Jakiel.

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Wtorek  7.11.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

26 |  Laureaci Konkursu Recytatorskiego „PATRIOTĄ SIĘ JEST, A NIE BYWA”...

4 listopada, w sobotnie przedpołudnie uczniowie, zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim „Patriotą się jest, a nie „bywa” zorganizowanym przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej.

Wybrane wiersze o patriotycznej tematyce zostały przygotowane przez uczennice pod opieką p. Zdzisławy Janowskiej, p. Gertrudy Lubienieckiej Jakiel i p. Agnieszki Cecuły oraz Rodziców.

Jury wyłoniło zwycięzców.

Gratulujemy Natalii Bratkowskiej z klasy 2a zajęcia I miejsca, Mai Podstawskiej z klasy 7a, Mai Cecule z klasy 1a i Martynie Kozioł z klasy 5a zajęcia II miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Ojczyzna wolna to wielki dar, o który musimy dbać na co dzień od najmłodszych lat. Wszystkim zaangażowanym w organizacje konkursu DZIĘKUJEMY!!!

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Wtorek  7.11.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

25 |  Biwak w Domu Harcerza przy ul. Zielonej 39...

27 października w Domu Harcerza w Sanoku, przy ul. Zielonej 39, odbył się Biwak 9 Drużyny Harcerskiej i Próbnej Gromady Zuchowej „Szalone Żyrafy”.

Harcerze i Zuchy zebrali się w Domu Harcerza o 18:00 w Sali Kominkowej, gdzie zapoznawali się ze sobą, brali udział w grach, zabawach, wspólnie śpiewali harcerskie piosenki. Następnie zjedliśmy pyszną kolacje i napiliśmy się ciepłej herbaty, druhny przygotowały niespodziankę dla harcerzy i zuchów pyszne gofry na słodko.

Kolejną atrakcją była wizyta druhny Izabeli Dziewińskiej, która nauczyła harcerzy i zuchy paru pląsów i opowiedziała o tym jaką role pełni w ZHP i jakie ma obowiązki. Chętne dzieci po godzinie 22:00 mogły wybrać: oglądanie seansu filmowego lub udanie się spać. Noc przebiegła w spokojnej atmosferze harcerze i zuchy rano były bardzo zadowolone i gotowe na zajęcia poranne po śniadaniu.

Na zajęciach porannych wykonywały zadania związane z LASEM i zadaniami do Akcji Ekologicznej FLOREK. Druhna hm. Marylka Kurkarewicz i pani Gertruda Lubieniecka Jakiel opowiedziały o zwyczajach w innych krajach i u nas związanymi ze świętem zmarłych. Po zajęciach dzieci spakowały się i na zakończenie naszego biwaku puścili iskierkę przyjaźni i rozeszli się do domów.

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Czwartek  2.11.2023  ||    Dodały  Agnieszka C. i Gertruda L. J.

 

24 |  Akcja "ŚWIATEŁKO dla Łyczakowa" zakończona...

Zebrane znicze już powędrowały na cmentarze polskie na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej.

Zbiórka zniczy spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. W akcję zaangażowali się uczniowie Oddziału Przedszkolnego, klas I – VIII oraz harcerki z 9 DH i Gromady Zuchowej.

Akcja godna kontynuowania w następnych latach. Oby na Kresach, na wszystkich polskich grobach 1 listopada płonęły światła pamięci.

!!!  Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w tej akcji. CZUJ - CZUWAJ !!!

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Poniedziałek  30.10.2023  ||    Dodała  dh. Agnieszka C.

 

23 |  "PAMIĘTAJĄC O BOHATERACH" - spacer zuchów ze zniczami...

W ramach ostatniej zbiórki naszej Gromady Zuchowej uczestnicy wybrali się na spacer patriotyczny.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych udaliśmy się zapalić znicze i przygotować pomnik Bohaterów, którzy zostali zamordowani przez oprawców hitlerowskich w latach 1942-1944 na terenie Olchowiec.

Pogoda dopisała, a zapał młodych zuchów pozwolił przygotować miejsce do święta.

!!!  Dziękujemy za wszystkie znicze  !!!

Akcję nadzorowała p. Gertrud Lubieniecka Jakiel

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Piątek  27.10.2023  ||    Dodała  Gertruda L. J.

 

22 |  Akcja "SPRZĄTANIA GROBÓW"...

14 października 2023 roku uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu w naszej szkole, we współpracy z Zuchami i Harcerzami 9 Drużyny Harcerskiej działającej przy naszej szkole, zorganizowali Akcję "SPRZĄTANIE GROBÓW".

Nasi Wolontariusze wybrali się na Cmentarz Centralny znajdujący się przy ul. Rymanowskiej w Sanoku. Uzbrojeni w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiliśmy do pracy i zaczęliśmy wielkie porządki. Sprzątaliśmy zapomniane nagrobki, grabiliśmy liście, również w alejkach między grobami. Na prośbę Urzędu Miasta w Sanoku, naszym zadaniem było sprzątanie: Grobowca Lipińskich, Grobowca Pleszowskich i Pomnika Powstań Polskich.

Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych. Całą akcje koordynowała pani Gertruda Lubieniecka-Jakiel i pani Agnieszka Cecuła.

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Poniedziałek  16.10.2023  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

21 |  "ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA" - zbieramy znicze białe i czerwone...

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Poniedziałek  16.10.2023  ||    Dodała  dh. hm. Marylka K.

 
 

 

KRONIKA NASZYCH DZIAŁAŃ do 31.08.2022

 
 
 
 

DATA i GODZINA

 
 

DO WAKACJI:

 
 

HARMONOGRAM
lekcji

 
lekcja 1 8.00 - 8.45
lekcja 2 8.55 - 9.40
lekcja 3 9.50 - 10.35
lekcja 4 10.45 - 11.30
lekcja 5 11.50 - 12.35
lekcja 6 12.45 - 13.30
lekcja 7 13.35 - 14.20
lekcja 8 14.25 - 15.10
lekcja 9 15.15 - 16.00
 

SZKOŁA
PROMUJĄCA ZDROWIE

 
 

STOP
CYBERPRZEMOCY

 
 

PRZEKAŻ NAM
1,5 PROCENT PODATKU

 
 

LABORATORIUM
PRZYSZŁOŚCI

 
 

ERASMUS+
Poznaję Świat-Poznaję Siebie

 
 

SUKCESY
Naszych Uczniów

 
 

RADNA
MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

 
 

TWOJE DANE
TWOJA SPRAWA
Ogólnopolski Program Edukacyjny

 
 

SEJM
Dzieci i Młodzieży

 
 

AKCJE
Charytatywne

 
 

STRONY INTERNETOWE
sanockich szkół

 
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 8
Szkoła Podstawowa nr 9
I Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5
Medyczna Szkoła Policealna
Uczelnia Państwowa
 
 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007

Dostępność
Kontrast
Powiększ czcionkę
Pomniejsz czcionkę