KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

70 |  Biwak w Domu Harcerza przy ul. Zielonej 39...

STRONA GŁÓWNA

27 października w Domu Harcerza w Sanoku, przy ul. Zielonej 39, odbył się Biwak 9 Drużyny Harcerskiej i Próbnej Gromady Zuchowej „Szalone Żyrafy”.

Harcerze i Zuchy zebrali się w Domu Harcerza o 18:00 w Sali Kominkowej, gdzie zapoznawali się ze sobą, brali udział w grach, zabawach, wspólnie śpiewali harcerskie piosenki. Następnie zjedliśmy pyszną kolacje i napiliśmy się ciepłej herbaty, druhny przygotowały niespodziankę dla harcerzy i zuchów pyszne gofry na słodko.

Kolejną atrakcją była wizyta druhny Izabeli Dziewińskiej, która nauczyła harcerzy i zuchy paru pląsów i opowiedziała o tym jaką role pełni w ZHP i jakie ma obowiązki. Chętne dzieci po godzinie 22:00 mogły wybrać: oglądanie seansu filmowego lub udanie się spać. Noc przebiegła w spokojnej atmosferze harcerze i zuchy rano były bardzo zadowolone i gotowe na zajęcia poranne po śniadaniu.

Na zajęciach porannych wykonywały zadania związane z LASEM i zadaniami do Akcji Ekologicznej FLOREK. Druhna hm. Marylka Kurkarewicz i pani Gertruda Lubieniecka Jakiel opowiedziały o zwyczajach w innych krajach i u nas związanymi ze świętem zmarłych. Po zajęciach dzieci spakowały się i na zakończenie naszego biwaku puścili iskierkę przyjaźni i rozeszli się do domów.

!!! Czuj - Czuwaj !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Czwartek  2.11.2023  ||    Dodały  Agnieszka C. i Gertruda L. J.