KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

160 |  Spotkanie integracyjne ZUCHÓW z Hufca ZHP Ziemi Sanockiej…

KRONIKA 9DH

12 stycznia w naszej szkole miała miejsce impreza integracyjna zuchów działających przy Hufcu ZHP Ziemi Sanockiej. W spotkaniu wzięło udział około 60 zuchów z 5 GZ, 19 WGZ, 51 GZ z Falejówki oraz naszej 9 Próbnej Gromady Zuchowej.

Po tradycyjnym zuchowym rozpoczęciu i przedstawieniu się Gromad dh Katarzyna, dh Agnieszka oraz p. Gerta, dh Alina i dh Krzysztof przeszli do tematyki spotkania „Tradycje Mikołajkowej na świecie”. Z przygotowanych materiałów poszczególne „szóstki” tworzyły prezentacje o tradycjach przynoszenia prezentów świątecznych we Włoszech, w Hiszpanii, Rosji, Chorwacji, UK i Norwegii. Prezentacje przeplatane były zabawami w czasie których zuchy mogły dać upust swojej energii. „Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy”, Zaprzęgi Reniferów z Rudolfem na czele, „Tup tup tup po śniegu”, czy Bitwa Śnieżna cieszyły się dużym zainteresowaniem i zuchy świetnie zintegrowały się bawiąc. Wygłodzone i spragnione dzieciaki chętnie skorzystały z „zimowych herbatek” i poczęstunku przygotowanego przez rodziców goszczących zuchów z 9 PGZ.

Na koniec spotkania zuchy dostały pamiątkowe Bałwankowe Breloczki. Było to bardzo miłe i edukacyjne spotkanie, z którego wszyscy wyszli bardzo uśmiechnięci.

Dziękujemy bardzo serdecznie pani Dyrektor Barbarze Zdybek za udostępnienie sali gimnastycznej na spotkanie oraz wszystkim druhnom i opiekunom za inicjatywę, zaangażowanie i zorganizowanie spotkania.

Rodzicom dziękujemy za pyszności kulinarne i słodkości a wszystkim chętnym zuchom za przybycie i świetną zabawę.

Z ramienia szkoły imprezę nadzorowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel z dh Agnieszką Cecułą.

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Środa  17.01.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.