KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

302 |  Zlot Harcerzy Ekologów, czyli podsumowanie FLORKA 2024...

STRONA GŁÓWNA

35-ty Zlot Harcerzy Ekologów na Harcerskiej Bazie Berdo już za nami!

Ten czas był pełen niezwykłych przygód oraz atrakcji, a uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych, fascynujących zajęciach tematycznych. Zaczęliśmy od warsztatów garncarskich z BiesCzary Pracownia Ceramiki, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu pięknych wyrobów z gliny.

Ulubionym punktem programu dla zuchów było wyjście do lasu z niezawodnymi leśnikami z Nadleśnictwo Lesko, Lasy Państwowe.

Adam Buszta oraz Marek Krajnik od lat wspierają naszą akcję, zawsze wnosząc wspaniałą energię, czego nie zabrakło i tym razem. Dh. Robert Bury pokazał nam mikro i makro kosmos dzięki obserwacjom pod mikroskopem owadów i roślin oraz słońca przez teleskopy.

Gra na orientację, w którą dh. phm. Wacek Bojarski przy pomocy harcerzy z SP 8 w Sanoku (z 2 DH i 13 DH) włożył całe swe serce, dostarczyła wielu emocji i pozwoliła sprawdzić umiejętności orientacji w terenie. Spotkanie z psim behawiorystą dostarczyło wielu cennych informacji na temat zachowań naszych czworonożnych przyjaciół.

Nie mogło zabraknąć tematycznej gry harcerskiej, która zintegrowała uczestników i była okazją do świetnej zabawy.

Wieczory spędzaliśmy przy ognisku i świeczkowisku, śpiewając i uczestnicząc w harcerskich pląsach.

Ten zlot był zwieńczeniem całego roku ciężkiej pracy Zuchów z naszej Szkoły pod opieką pani Gertrudy Lubienieckiej-Jakiel które zajęły 4 miejsce i Harcerzy z 9 DH zajmujących 5 miejsce pod opieką pani Agnieszki Cecuły.

!!!  Dziękujemy za wspólne chwile i do zobaczenia na kolejnych harcerskich przygodach  !!!

więcej działań 9 DH działającej przy SP6 Sanok...

 

Wtorek  4.06.2024  ||    Dodała  dh Agnieszka C.