zuchy i harcerze...

Od czterech lat opiekunem 9 Drużyny Harcerskiej jest Maria Kurkarewicz.

Do tej pory drużyna nie ma swojego imienia, jednak w planach na przyszłość chciałaby przyjąć imię podporucznika rezerwy Mariana Zaremby6 Brygady Strzelców  Podhalańskich.

W roku szkolnym 2005/06 oraz 2006/07 z drużyną pracowała druhna Agnieszka Bartkowska, w roku szkolnym 2007/08, druhna Magdalena Bulwan, a w tym roku szkolnym drużynę przejął druh Kornel Komenda.

W chwili obecnej do drużyny należą uczniowie:

---   z klasy IV: Natalia Herdyńska, Joanna Och, Grzegorz Bąk, Paulina Solarz, Kamila Podolak, Kinga Przybylska, Ewelina Kmiecińska, Magdalena Szczudlik, Natalia Bil,
---   z klasy V: Kamila Jaklik, Marlena Szafran, Paulina Kopiec, Dominika Szyniec, Tomasz Biłas, Adrian Kuzicki, Filip Wojnarowski,
---   z klasy Via: Barbara Dżugan,
---   z klasy VIb: Hubert Kraczkowski.

Na zbiórkach są także mile widziani harcerze, absolwenci naszej szkoły, którzy w miarę swoich możliwości odwiedzają drużynę.

W tym roku szkolnym zbiórki odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 1600. Drużyna pracuje według opracowanego, własnego planu pracy, ale także angażuje się w zadania wynikające z planu pracy Komendy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej. Corocznie harcerze biorą udział w Harcerskim Starcie, w obchodach 11 Listopada, opiekują się grobami poległych żołnierzy, zbierają znicze dla Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, współpracują z drużyną zuchową, działającą przy naszej szkole, występują na Festiwalu Piosenki Harcerskiej, w konkursie recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie".

Najchętniej uczestniczą w biwakach, rajdach i dłuższych wyjazdach, w trakcie, których zdobywają sprawności, poznają prawo harcerskie i zasady pracy w harcerstwie.

Biesiada Rodzinna
Nasza Biblioteka

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej
witryny internetowej