KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


308 |  Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "FLOREK"...

STRONA GŁÓWNA

W dniach 24 – 26 maja 2019 r. na Bazie Komendy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej "BERDO" w Myczkowcach odbył się XXII Zlot Harcerzy Ekologów i podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "FLOREK".

Tegoroczna edycja swoje zadania skupiała wokół roślin zdrewniałych, a  w szczególności krzewów. Ich widok towarzyszy nam podczas wędrówek, tych bliskich i tych dalekich. Czasami zachwycają swoim pięknem, a czasami „zaczepiają” nas swoimi kolcami.

Akcja trwała od września 2018 do maja 2019. W tym czasie realizowaliśmy różne zadania, a meldunki w formie elektronicznej wysyłaliśmy do Sztabu FLORKA. W akcji bierzemy udział po raz drugi - w tej edycji zajęliśmy IV miejsce za realizację zadań oraz III – za ekspozycję.

Czas spędzony na BERDO upłynął na integracji środowisk harcerskich. Między innymi sadziliśmy RÓŻE CUKROWE, które już wkrótce dodatkowo ozdobią bazę. Harcerze uczestniczyli w zajęciach z technik alpinistycznych, linowych, strzelali z łuku, spotkali się z leśnikami, a druhna Paulina przeprowadziła warsztaty z upcyklingu oraz wykorzystania ziół dla zdrowia i urody.

Pogoda dopisała – mogliśmy popływać kajakami i rowerkami po zalewie.

Wieczorne OBRZĘDOWE OGNISKO było też wyjątkowe dla druhny Oli, która złożyła Przyrzeczenie Harcerskie.

Wspaniały czas, wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie - wracamy za rok z kolejną edycją FLORKA.

!!!  CZUJ - CZUWAJ  !!!

więcej informacji o naszych działaniach w dziale ZUCHY I HARCERZE...

 

     Środa  5.06.2019  ||    Dodała:  dh phm Marylka K.