wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

׀  dokumenty  ׀   e-dziennik   ׀  nasze innowacje  ׀  kontakt  ׀  panel pocztowy  ׀

NASZA SZKOŁA 

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH 

 

AKTUALNOŚCI 

 

KONTAKT 

 

KRONIKA 

 

NASZ PATRON 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

JUBILEUSZ 10-LECIA 

 

NASI BOHATEROWIE 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

INFORMATYKA 

 

HISTORIA WWW 

 

DOKUMENTY 

 

UCZNIOWIE I RODZICE 

 

KĄCIK RODZICA 

 

UCZNIOWIE 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

SYLWETKA ABSOLWENTA 

 

REKRUTACJA 

 

PRAWA DZIECKA 

 

REALIZOWANE PROJEKTY 

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA 

 

PROMOTOR EKOLOGII 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

PO LEKCJACH 

 

NASZA OFERTA 

 

ZUCHY i HARCERZE 

kronika 2015 - ...
kronika 2008 - 2012

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

SZKOLNY WOLONTARIAT 

 

SZKOLNE KOŁO WOLONTARITU 

 

 

 

SANOCKIE SZKOŁY 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 
Szkoła Podstawowa nr 2 
Szkoła Podstawowa nr 3 
Szkoła Podstawowa nr 4 
Szkoła Podstawowa nr 7 
Szkoła Podstawowa nr 8 
Szkoła Podstawowa nr 9 
I Liceum Ogólnokształcące 
II Liceum Ogólnokształacące 
Zespół Szkół nr 1 
Zespół Szkół nr 2 
Zespół Szkół nr 3 
Zespół Szkół nr 5 
Medyczna Szkoła Policealna 
Państwowa Wyższa Szkoła 
Zawodowa
 

 
 
Nowa strona 1

Kronika 9 Drużyny Harcerzy i 8 Gromady Zuchów - lata 2015 - ...

 
 47 | BRĄZOWY Krzyż Zasługi dla ZHP dla naszej drużynowej dh Maryli...

15 września 2018 roku odbył się Jubileuszowy Zlot Hufca ZHP Ziemi Sanockiej z okazji 100 – tnej rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

Mottem Zlotu były słowa byłego przewodniczącego ZHP hm Stefana Mirowskiego „Pragnę służyć Polsce, Ojczyźnie moich przodków, o której honor, niepodległy byt, tradycję i kulturę walczyłem czynem i słowem, którą otrzymałem w spadku jako bezcenną wartość mego pokolenia, którą z całym jej bogactwem duchowym i materialnym mam przekazać następnym pokoleniom”.

Zlot rozpoczął się mszą świętą dziękczynną koncelebrowaną przez ks. Prałata Andrzeja Skibę. Harcerska oprawa mszy uczyniła ją wyjątkową.

Następnie na Placu Harcerskim odbył się APEL, na którym Komendantka Hufca hm. Krystyna Chowaniec powitała uczestników Zlotu i wręczyła wraz z gościem honorowym Komendantem Chorągwi hm. Mariuszem Bezdzietnym - Brązowe Krzyże Zasługi dla ZHP. Jeden z nich otrzymała drużynowa 9 DH – phm. Maria Kurkarewicz.

Po apelu w SDK z przedstawicielami władz miasta - Burmistrzem Tadeuszem Pióro, Waldemarem Ochem – Przewodniczącym Rady Powiatu, Zbigniewem Daszykiem – Przewodniczącym Rady Miasta Sanoka i pozostałymi członkami Honorowego Komitetu Zlotu oglądaliśmy interesującą prezentację multimedialną prowadzą przez druhnę Komendantkę o najważniejszych wydarzeniach w 100 - letniej historii Hufca. Była to też okazja do wręczenia złotej odznaki Zlotu, która zaszczytnie przypadła drużynowej 9 DH.

O godzinie 15, po obiedzie harcerze wyruszyli  realizować zadania Turnieju „Jak zostać rycerzem”. 9 DH wzięła udział w marszu na orientację zdobywając zaszczytne IV i VI miejsce. Najbardziej oczekiwanym momentem było zawsze pełne magii i czaru harcerskie ognisko z udziałem seniorów ZHP z całego województwa, przyjaciół i uczestników Zlotu. Tam przy dźwiękach gitar i piosenek harcerskich otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody. Ognisko zakończył WIELKI KRĄG PRZYJAŹNI.

!!!  CZUWAJ  !!!

więcej informacji o naszych działaniach w dziale ZUCHY I HARCERZE - kronika 2015...

  Niedziela  23.09.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 46 | XI Harcerski Rajd Szlakiem Kurierów Beskidzkich...

2 czerwca 9 DH wędrowała fragmentem trasy kurierskiej "Jaga - Kora" z Woli Niżnej do Jasiela. W grupie 47 osób byli też harcerze z 13 Łódzkiej Drużyny Wędrowniczej "Nieprzemakalni" (7 osób) ze swoim drużynowym na czele. Drużyna ta przygotowuje się do przyjęcie imienia słynnego kuriera Jana Łożańskiego.

W Jasielu zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy radzieckich, przed tablicą poświęconą kurierom i pomnikiem upamiętniającym pomordowanie żołnierzy WOP przez UPA. Spotkaliśmy się także z leśniczym - Panem Pawłem Grodzińskim, którego dziadek - Wojciech Grodziński za pomoc w przerzuty ludzi na Węgry został aresztowany i zamordowany w obozie w Oranienburgu.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy cerkiew w Komańczy, zjedliśmy obiad w restauracji "Pod kominkiem" i na dłużej zatrzymaliśmy się w Klasztorze ss. Nazaretanek. Przed figurą Matki Boskiej Leśnej wysłuchaliśmy ciekawej historii o kurierze z lat wojny, którego tropiły psy niemieckich strażników i straciły ślad właśnie przy kapliczce. A w klasztorze wysłuchaliśmy pięknego opowiadania siostry Beaty o pobycie w Komańczy Kardynała ks. Stefana Wyszyńskiego, obejrzeliśmy Izbę Pamięci i liczne fotografie oraz odśpiewaliśmy Modlitwę Harcerską w klasztornej kaplicy.

Był czas także na brodzenie w strumyku, obserwowanie zaskrońców kąpiących się w kałuży, rozmowy i śpiew.

Piękny czas, piękne miejsca, piękni ludzie.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Czwartek  7.06.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 45 | Prawo Harcerskie...

W ramach realizacji zadań na stopnie harcerskie dh Iza przygotowała prezentację dotyczącą Prawa Harcerskiego.

Każda harcerka i każdy harcerz traktuje to jak swój Honorowy Kodeks postępowania w życiu codziennym. Zachęcamy  do  zapoznania  się z 10 punktami, które są dla nas wskazówkami naszego postepowania.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Wtorek  24.04.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 44 | "Śpiewamy dla Niepodległej" - Festiwal Piosenki...

Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "Śpiewamy dla Niepodległej", który odbył się 24  lutego w Sanockim Domu Kultury, dostarczył wielu wzruszeń i zachwytów. Wszyscy występujący przygotowali się świetnie i zaśpiewali bardzo dobrze,  po jednej pieśni patriotycznej i jednej piosence harcerskiej.

Nasza 9 Drużyna Harcerska przepięknie zaśpiewała pieśń ”Niepodległość” oraz „Dym z jałowca”. Zostaliśmy szczególnie wyróżnieni, ponieważ pieśń „Niepodległość” drużyna zaśpiewała na Koncercie Finałowym przed zaproszonymi gośćmi.

Festiwal to była też okazja do integracji drużyn z Sanoka i okolic, a także do wręczenia sobie kartek z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Harcerki zaprezentowały doskonale, nagrodzono je gromkimi brawami, a szczególnego wsparcia udzielił nam pan Mariusz - TATO Kingi akompaniując na gitarze.

!!!  Składamy mu serdeczne podziękowanie.

Jak zawsze na rodziców można liczyć  !!!

!!!  CZUWAJ  !!!

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Wtorek  27.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 43 | Akcja "OPATRUNEK NA RATUNEK" trwa do PIĄTKU...

Z ramienia Hufca ZHP Ziemi Sanockiej i Szkolnego Koła PCK włączyliśmy się do akcji "Opatrunek na Ratunek".

Przypominamy, że propagatorem akcji już po raz szósty jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio   z   Poznania.  W  jej   ramach  zbierane  są  środki opatrunkowe, które posłużą prowadzącym misyjne szpitale i przychodnie polskim misjonarzom. Uczniowie naszej szkoły bardzo pozytywnie zareagowali na apel Fundacji. Pierwsza partia środków opatrunkowych została przekazana do Hufca, ale to jeszcze nie koniec ”dobrego serca” uczniów naszej szkoły. Jest to powód do radości i dumy.

!!!  Akcję wydłużyliśmy do PIĄTKU  !!!

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Poniedziałek  26.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 42 | Zbiórka środków opatrunkowych...

PRZYPOMINAMY wszystkim chętnym, że do przyszłego piątku, czyli do 3 marca 2018 r. trwa zbiórka środków opatrunkowych dla Fundacji Pomocy Humanitarnej REDEMTORIS MISSIO w Poznaniu, którą koordynuje w naszej szkole 9 Drużyna Harcerzy.

Fundacja rozsyła zebrane środki po całym świecie - wszędzie tam, gdzie tylko pomoc jest potrzebna. Więcej o akcjach fundacji możecie poczytać na stronie internetowej: medicus.ump.edu.pl

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Piątek  23.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 41 | 9 DH na zimowym BIWAKU w Olchowej...

W dniach 9 – 10 luty harcerki z 9 DH ferie zakończyły na biwaku w Olchowej, w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym „Brama Bieszczad”.

Harcerki miały okazje poznać historię Olchowej oraz rodziny  Schrammów  (właścicieli majątku w latach 1900 – 1945 r.) podczas QUESTINGU - „Olchowska wędrówka w czasie i przestrzeni”. Przewodnikiem był ksiądz Adam.

We wsi napotkaliśmy różne pamiątki przeszłości zarówno budowlane jak i przyrodnicze, np. cerkiew grekokatolicką, dawną szkołę, czy też pozostałości parku dworskiego z altaną lipową. Właśnie w tej altanie lipowej swoje Przyrzeczenie Harcerskie złożyła druhna Julia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej harcerskiej drodze.

W trakcie wędrówki podziwialiśmy piękne widoki z Góry Miarka (523 m n.p.m.).

Questing to nie wszystko, ponieważ odbyły się warsztaty filmowe, tworzyliśmy kartki na Dzień Myśli Braterskiej, a podczas „świeczkowiska” rozmawialiśmy o przyjaźni w harcerstwie.

Harcerki wykazały się kreatywnością, wytrwałością i dużym poczuciem humoru. Ostatnie dni ferii spędziły aktywnie i wesoło. Opiekunami biwaku byli: druhna phm. Maria Kurkarewicz i druh pwd. Dawid Grządziel.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Poniedziałek  20.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 

 

e-Dziennik

 

 

Pierwsze logowanie
do e-dziennika

 

 

Służbowa
Poczta Elektroniczna

 

 

Biuletyn Informacji
Publicznej

 

 

Podaruj NAM
1 procent

 

 

Projekt EKO Sanok

 

 

Dzień
Bezpiecznego Internetu

 

 

DOPALACZE - odsłona piekła
projekt edukacyjny

 


wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007