wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

DZIEŃ ZDROWEGO 
ŻYWIENIA
 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

INFORMATYKA 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

ZUCHY i HARCERZE 

kronika 2015 - ...
kronika 2008 - 2012

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 

 


 
  Nowa strona 1

Kronika 9 Drużyny Harcerzy i 8 Gromady Zuchów - lata 2015 - ...

 
 41 | 9 DH na zimowym BIWAKU w Olchowej...

W dniach 9 – 10 luty harcerki z 9 DH ferie zakończyły na biwaku w Olchowej, w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym „Brama Bieszczad”.

Harcerki miały okazje poznać historię Olchowej oraz rodziny  Schrammów  (właścicieli majątku w latach 1900 –

1945 r.) podczas QUESTINGU - „Olchowska wędrówka w czasie i przestrzeni”. Przewodnikiem był ksiądz Adam.

We wsi napotkaliśmy różne pamiątki przeszłości zarówno budowlane jak i przyrodnicze, np. cerkiew grekokatolicką, dawną szkołę, czy też pozostałości parku dworskiego z altaną lipową. Właśnie w tej altanie lipowej swoje Przyrzeczenie Harcerskie złożyła druhna Julia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej harcerskiej drodze.

W trakcie wędrówki podziwialiśmy piękne widoki z Góry Miarka (523 m n.p.m.).

Questing to nie wszystko, ponieważ odbyły się warsztaty filmowe, tworzyliśmy kartki na Dzień Myśli Braterskiej, a podczas „świeczkowiska” rozmawialiśmy o przyjaźni w harcerstwie.

Harcerki wykazały się kreatywnością, wytrwałością i dużym poczuciem humoru. Ostatnie dni ferii spędziły aktywnie i wesoło. Opiekunami biwaku byli: druhna phm. Maria Kurkarewicz i druh pwd. Dawid Grządziel.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Niedziela  19.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 40 | DEKALOG bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw...

Zajęcia z gromadą zuchową wymagają dużego zaangażowania i pomysłowości. Harcerki do każdej zbiórki solidnie się przygotowują. Z jednej strony jest to zabawa, ale też przygotowanie do przyszłej pracy instruktorskiej. Przebieg każdej  zbiórki  jest  konsultowany

z druhną drużynową. Zuchy uwielbiają spotkania z harcerkami.

Na jednej z ostatnich zbiórek przed feriami druhny rozmawiały z zuchami o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Wspólnie ustaliły „Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych”. Zuchy już wiedzą że:

1. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy.

2. Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka.

3. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

4. Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

5. Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

6. Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

Na zakończenie zbiórki zuchy wykonywały piękne, kolorowe bałwanki i pożegnały się zuchowym CZUJ!!!

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Wtorek  6.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 39 | "Zdobywcy szczytów" - ferie na ściance wspinaczkowej...

30 stycznia w ramach akcji „Bezpieczne ferie” harcerki, zuchy oraz zainteresowane atrakcyjnym spędzeniem wolnego czasu dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Zdobywcy szczytów”.

Na   początek   wszystkie   dzieci  zwiedziły  Izbę  Pamięci

Patrona Hufca ZHP Ziemi Sanockiej – ks. hm Z. Peszkowskiego, troszeczkę pospacerowaliśmy po mieście, na chwilę wstąpiliśmy do MC`Donalds. 

Na koniec odwiedziliśmy Centrum Sportów Ekstremalnych w Sanoku (ciągle jeszcze urządzanym) z imponującą ścianką wspinaczkową i tam każdy uczestnik spotkania zdobył swój szczyt. Wspaniała zabawa, moc emocji i satysfakcji, że się udało.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, z pewnością odwiedzą ściankę z rodzicami.

Wspinać można się od poniedziałku do piątku w godz.16.30 do 19.00

Zajęcia prowadzą instruktorzy - wolontariusze Harcerskiego Klubu Górskiego "BORN TO CLIMB", jednostki Hufca ZHP Ziemi Sanockiej.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Sobota  3.02.2018  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 38 | "Świat bajek" - czyli zuchowe MIKOŁAJKI...

Swoją  wędrówkę MIKOŁAJ rozpoczął od odwiedzenia zuchów, ale zanim to nastąpiło – zuchy musiały go same odszukać.

Harcerki przygotowały dla maluchów grę terenową „Świat bajek”. Mikołaj  zgubił drogę i zuchy szukając  go napotykały

różne postacie z bajek. Każda miała dla dzieci jakąś zagadkę, w nagrodę za jej rozwiązanie dostawały część magicznej formuły, dzięki której Mikołaj  się pojawi.

Wszystko udało się wspaniale.

Na zakończenie spotkania harcerki przygotowały dla zuchów zabawy, pląsy i słodkości. Mikołaj przybył też do harcerek – były grzeczne więc zasłużyły na niespodzianki.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Wtorek 12.12.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 37 | 102 znicze na AKCJĘ ZNICZ...

W sobotę, 28 października, z dh. hm. Krystyną Chowaniec,  zawiozłyśmy około 240 zniczy zebranych przez drużyny -  4 DH, 9 DH, 25 DH, 11 DH i szkoły, w których działają drużyny - SP w Zahutyniu, SP w Strachocinie i SP 6 w Sanoku,  do  polskiej  parafii

na Ukrainie, w Nowym Mieście koło Dobromila.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się do akcji i zebrali, aż 102 znicze – światło pamięci zabłyśnie na wielu polskich grobach.

Zapaliłyśmy także znicz przed pomnikiem na zbiorowej mogile Polaków, zamęczonych w niemieckim Zakładzie Karnym w Przedzielnicy (w latach 1941-1944 - była tu karna kolonia rolnicza o bardzo surowym rygorze).

A potem zwiedziliśmy piękny kościół w Nowym Mieście. Proboszcz Parafii w Nowym Mieście, ks. Józef Czarnik składa wszystkim serdeczne podziękowanie.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Poniedziałek  6.11.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 36 | 9 DH na wycieczce w Warszawie...


 
 

Podsumowaniem obchodów 10 rocznicy śmierci Patrona Hufca ks. Zdzisława Peszkowskiego była wycieczka do Warszawy w dniach 14 – 15 października. Uczestniczyło w niej 6 harcerek z 9 DH.

Po drodze odwiedziliśmy Gimnazjum im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego w Belsku Dużym. Piękna szkoła z wieloma pamiątkami i wystawami o Księdzu i Katyniu. Jesteśmy w Warszawie i  na Krakowskim Przedmieściu oglądamy wystawę o Księdzu oraz piękne zabytki. W Świątyni Opatrzności Bożej przed kryptą ks. Peszkowskiego złożyliśmy kwiaty. Warszawa nocą jest piękna – w takiej atmosferze przed Grobem Nieznanego Żołnierza swoje Przyrzeczenie Harcerskie złożyła druhna z 13 DH.

Drugi dzień w Warszawie - śniadanie na Zamku Królewskim (naprawdę jest tam na 3 piętrze stołówka), spotkanie w siedzibie Fundacji Golgota  Wschodu  z  panią

Haliną Kurpińską, która opowiedziała o Księdzu Zdisławie Peszkowskim i pokazała najcenniejsze pamiątki.

Następnie zwiedzanie Zamku Królewskiego. Piękno, przepych, oryginały obrazów znanych z podręczników, np. „Batory pod Pskowem”, czy obrazy Canaletta.

Stamtąd ruszyliśmy do Muzeum Katyńskiego, gdzie zgromadzone w tzw. relikwiarzach przedmioty wydobyte podczas ekshumacji poruszały nas do głębi.

Naszą wyprawę pamięci zakończyliśmy na Powązkach. Harcerski salut, warty, kwiaty i znicze na grobach harcmistrzów - Stefana Mirowskiego, Stanisława "Orszy" Broniewskiego, A. Kamińskiego, Janka Bytnara, Alka Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego "Zośki", Kamila Baczyńskiego i innych spoczywających w kwaterze SZARYCH SZEREGÓW.

To była pouczająca wycieczka, żywa lekcja historii.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Piątek  27.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 35 | 9 DH na Zlocie Hufca ZHP Ziemi Sanockiej...

7 i 8 października odbył się Zlot Hufca ZHP Ziemi Sanockiej. Upamiętniał 10 rocznicę śmierci Sanoczanina, patrioty, kapelana ZHP, a przede wszystkim człowieka o sercu otwartym na świat i ludzi, dla których zawsze miał dobre słowo,  czyli  ks.  dh.  hm.  Zdzisława  JASTRZĘBIEC

Peszkowskiego.

W programie Zlotu (dzień pierwszy) była Gra Terenowa pod hasłem „Róża wiatrów świata”, w której uczestniczyła reprezentacja 9 DH. Po zakończonej grze wróciliśmy do SP 1, gdzie czekała pyszna kolacja.

Następnie odbyło się obrzędowe świeczkowisko, na którym jako Komendantka Zlotu opowiedziałam gawędę o życiu i wielkości Naszego Patrona. Przy dźwiękach gitar śpiewaliśmy ulubione piosenki, potem krąg i projekcja filmu „Ból i pamięć Katynia”.

W niedzielę po mundurowym apelu odbyła się Terenowa Gra Miejska i uroczysta msza święta w intencji ks. Zdzisława. Po mszy udaliśmy się pod tablicę pamięci  twórcy harcerstwa w Polsce - dh. Andrzeja Małkowskiego, po czym zawiązaliśmy pożegnalny krąg.

CZUWAJ!

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Wtorek  24.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 34 | XVII ZŁAZ Śladami Jana Pawła II...

30 września druhny Natalia, Iza i Oliwia wzięły udział w XVII  Złazie śladami Jana Pawła II po Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Celem rajdu było upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II i poznanie jego związków z Bieszczadami, poznanie

walorów przyrodniczych i krajobrazowych Beskidu Niskiego, integracja środowisk harcerskich oraz propagowanie turystyki górskiej.

Autokarem dotarliśmy do Woli Piotrowej skąd przeszliśmy przez Tokarnię do Komańczy. Zaplanowany czas przejścia to około 5,5 godziny, ale oczywiście ten czas się wydłużył, ponieważ pogoda nadzwyczaj dopisała, a  po drodze było wiele atrakcji przyrodniczych, przy których wręcz należało zatrzymać się na dłużej.

Jan Paweł II jako duszpasterz akademicki, biskup i kardynał w Bieszczadach był co najmniej jedenastokrotnie. O górach powiedział:

„W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki,

które można podziwiać, ale niejako szkołę życia.

Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu,

pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach,

razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość

w obliczu majestatu i dostojeństwa gór”.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Piątek  6.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 33 | Nabór do Gromady Zuchowej przy SP6 Sanok...

26 września nasza harcówka wypełniła się po brzegi „maluchami”.

Druhny Natalia i Iza zaproponowały, aby na nowo budować gromadę zuchową. Przygotowały specjalne zaproszenia, zabawy i pląsy.

Dzieci – zuchy świetnie się bawiły, wykonały piękne rysunki, na których przedstawiły dzielne zuchenki. Bardzo podobał się pląs „Idzie zuch”.

W drugiej części zbiórki omawiano plan Złazu Hufca „Sladami Jana Pawła II po Bieszczadach i Beskidzie Niskim”.

Przygotowujemy się również do obchodów 10 rocznicy śmierci ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego – patrona Hufca ZHP Ziemi Sanockiej.

Harcerki zaangażuję się do udziału w konkursie plastycznym „Zdzisław Peszkowski – harcerz, żołnierz, kapłan”.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

   Czwartek  5.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 32 | 9 DH bierze udział w Akcji "BohaterON"...

Pierwsze harcerskie spotkania mamy już za sobą. Zbiórki będą odbywać się w każdy wtorek w godzinach 13:45 – 14:45.

Ten rok szkolny będzie obfitował w wiele atrakcji. Już na dzień dobry włączyliśmy się w Akcję „BohaterON”.

Czym jest BohaterON?

BohaterON  został stworzony by uhonorować uczestników

Powstania Warszawskiego i udowodnić, że pamiętamy. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

Bohaterowie, którzy brali w nim udział poświęcili w nim młodość, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas niezwykle ważni, pamięć o nich stopniowo zanika.

Dlatego w ramach akcji druhny z 9 Drużyny Harcerskiej wysyłały kartki do Powstańców, w kilku słowach podkreśliły jak ważne dla młodego pokolenia jest ich bohaterstwo.

więcej informacji o akcji na stronie bohateron.pl

   Czwartek  5.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 31 | Powitanie lata na Bazie BERDO...

23 czerwca 2017 r. harcerze z 9 DH wzięli udział w biwaku Hufca ZHP Ziemi Sanockiej na bazie „BERDO” w Myczkowcach. Program był bardzo atrakcyjny - gra terenowa „Gloria Victis”, która odbyła się w lesie, akrobatyczne   wyczyny   na  linach   oraz   obrzędowe

ognisko, przy którym harcerze opowiadali o najciekawszych wydarzeniach w życiu drużyny w ciągu roku.

Drugi dzień obfitował w zajęciach z musztry i pogłębianiu wiedzy na temat technik harcerskich.

Piękna pogoda, śpiew ptaków i atmosfera pełna życzliwości, przyjaźni oraz magiczny czar „BERDA” sprawiły, że biwak na długo pozostanie w naszej pamięci.

!!!  CZUWAJ  !!!

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

   Czwartek  29.06.2017  ||    Dodała: dh. phm. Marylka K.
 

 
 

e-Dziennik

Biuletyn Informacji
Publicznej

Zapisy
do Pierwszej Klasy
w SP6

Wychowanie
Przedszkolne
w SP6

Podaruj nam
1 procent

Sylwetka
Absolwenta SP6

Nasz kanał
YouTube

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007