wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

OCHRONA DANYCH 
OSOBOWYCH
 

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

DZIEŃ ZDROWEGO 
ŻYWIENIA
 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

INFORMATYKA 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 

 


 
  Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku...

eTwinning...

 

W roku szkolnym 2016/2017, na przełomie października rozpoczęliśmy w naszej szkole współpracę międzynarodową w ramach Programu eTwinning

Program eTwinning – Europejska Współpraca Szkół umożliwia naszej szkole realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Klasa 5 pod kierunkiem p. Eweliny Krawiec – nauczyciela języka angielskiego, nawiązała współpracę z uczniami ze  szkoły podstawowej w Alicante - historycznego miasta portowego w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Uczniowie projektu ”Penpal friends” piszą do siebie listy oraz przygotowują prezentacje, w każdym miesiącu na inny temat. Prezentują siebie, swoje zainteresowania, swoje szkoły i plan zajęć , swoją miejscowość  oraz wysyłają kartki świąteczne. W trakcie współpracy będą wykorzystywane następujące narzędzia: e-mail, program Power Point, wideo, Skype, zdjęcia itp. 

Celem projektu jest pokazanie uczniom życia codziennego ich rówieśników z innego kraju Europy oraz wykazanie, że do ich zrozumienia konieczny jest język angielski.

Podczas realizacji projektu uczniowie doskonalą znajomość języka angielskiego, poznają kulturę innego kraju, odnajdują swoje miejsce w Zjednoczonej Europie. Uczą się, jak zaistnieć w kulturze globalnej, jednocześnie nie tracąc własnej tożsamości, promując swój kraj i jego dorobek kulturowy.


„PENPAL FRIENDS” - film o naszych zainteresowaniach.

Realizując zadania projektu eTwinning „PENPAL FRIENDS”, uczniowie klasy 5 pod opieką p. Eweliny Krawiec w marcu mieli przedstawić swoje hobby oraz zainteresowania.

Opowiedzieli o nich w filmiku, do którego zostały też dołączone niektóre ich zdjęcia oraz krótkie nagrania np. z meczu hokejowego, czy z zawodów i występów tanecznych. Filmik został wysłany do koleżanek i kolegów z Hiszpanii.

Od naszych znajomych z Alicante również dostaliśmy nagranie, na którym prezentują swoje zainteresowania i hobby oraz piękne listy.

Dzięki temu projektowi nasi uczniowie mają motywację do nauki języka angielskiego. Poza tym pozyskują informacje z różnych źródeł i usprawniają pisanie w języku angielskim w celu zaprezentowania siebie, swojego kraju, naszej kultury oraz poznają przyjaciół za granicą.


Poznajemy kulturę i obyczaje krajów anglojęzycznych.

Uczniowie z klasy 3a w każdą środę uczestniczą w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego prowadzonych przez p. Ewelinę Krawiec - nauczycielkę języka angielskiego.

Na zajęciach dzieci nie tylko wyrównują swoje braki edukacyjne, ale również poszerzają swoją wiedzę na temat kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych m.in. Wielkiej Brytanii.

Przez ostatnie tygodnie poznawaliśmy słynne miejsca i rzeczy w Londynie. Dzieci wykonały wspaniałe projekty związane z tym cudownym miastem tj. Big Ben, London Eye, London Bridge, a także budki telefoniczne, taxówki, czy piętrowe autobusy (double-decker buses).

Praca nad takimi projektami to nie tylko mile spędzony czas, ale przede wszystkim okazja do poznania innych miejsc oraz rozwijania ciekawości wobec innych kultur.


 
 

e-Dziennik

Służbowa
poczta elektroniczna

Biuletyn Informacji
Publicznej

Zapisy
do Pierwszej Klasy
w SP6

Wychowanie
Przedszkolne
w SP6

Podaruj nam
1 procent

Sylwetka
Absolwenta SP6

Nasz kanał
YouTube

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007