wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1.01.2007 r.

׀   AKTUALNOŚCI   ׀   E-DZIENNIK   ׀   KONTAKT   ׀   O SZKOLE   ׀   DLA UCZNIÓW   ׀   DLA RODZICÓW  ׀  
 
  ׀   DOKUMENTY   ׀   PLAN LEKCJI   ׀   DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA   ׀   RODO i TD-TS   ׀   PANEL POCZTOWY   ׀   BIP  ׀  
 
  Nowa strona 1
 

oddział przedszkolny...

 

16 |  Święto Rodziny w Oddziale Przedszkolnym...

27 maja w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji pięknego Święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca.

Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach pszczółek prezentowały bogaty program artystyczny - wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych RODZICÓW.

Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszeniedumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

!!! Po występie Rodzice wspólnie z dziećmi udali się na poczęstunek do naszej sali !!!

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Środa  5.06.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

15 |  Dzień PSZCZOŁY w Oddziale Przedszkolnym...

W naszym Oddziale Przedszkolnym gościliśmy Panią Zosie Chryń, która prowadzi własną pasiekę wraz z rodzicami.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu. Pani pszczelarz pokazała nam także prawdziwe pszczoły w prezentacji multimedialnej, ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami, a także opowiedziała o swojej pasji jaką jest pszczelarstwo.

Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Mogliśmy zajrzeć także do wnętrza ula oraz obejrzeć z bliska plaster miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach.

Każdy przedszkolak miał możliwość skosztowania miodu i choć na moment zamienienia się w pszczółki, przedszkolaki miały np. za zadanie wcielić się w pszczołę opiekunkę, albo pszczołę budującą ul lub bycie Guciem.

!!! Serdecznie dziękujemy pani Zosi Chryń
za miłą wizytę z okazji Dnia Pszczoły i poświęcony czas !!!

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Środa  5.06.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

14 |  Oddział Przedszkolny w Pijalni Czekolady w Sanoku...

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego udały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar CHOCOLATIER w Sanoku.

Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren o którym opowiedziała nam pani Gertruda Lubieniecka-Jakiel.

W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad i kosztowały różne smakołyki z niej zrobione. Następnie zwiedzały wnętrze pijalni, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Dzieciom bardzo spodobała się fontanna czekoladowa oraz wagoniki wiozące czekoladę.

Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały lody i udały się w drogę  powrotną do szkoły. Wycieczka należała do bardzo udanych, a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły jedno - KOCHAMY CZEKOLADĘ!

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Piątek  19.04.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

13 |  Odwiedził nas BURMISTRZ Sanoka...

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK, czyli świętujemy Dzień Numeru Alarmowego 112.

Zarówno my dorośli, jak i nasze dzieci narażeni jesteśmy na wiele niebezpieczeństw. Im wcześniej zaczniemy uczyć się samodzielności i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, tym lepiej. Dziecko, które zdaje sobie sprawę z czyhających niebezpieczeństw i zna sposoby radzenia sobie z nimi, może uniknąć wielu z nich.

Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski -wraz z Inspektorem Straży Miejskiej, p. Iloną Sokołowską i Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. Anną Kijowską, mieli przyjemność odwiedzić wszystkie Sanockie przedszkola i nasz Oddział Przedszkolny z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Celem spotkań była nauka ważnych umiejętności bezpieczeństwa naszych dzieci zarówno w domu, jak i na drodze i podwórku. Zajęcia skupiały się na praktycznych aspektach bezpieczeństwa, aby dzieciaki mogły skutecznie radzić sobie w różnych sytuacjach. Każdy uczestnik otrzymał również opaskę odblaskową, która jest ważną częścią garderoby po zmroku.

Pamiętajmy, że „Bezpieczny PRZEDSZKOLAK to taki, który wie jak zachować się w trudnej sytuacji”. Wspólnie uczmy nasze dzieci, jak być pewnymi siebie i bezpiecznymi.

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Poniedziałek  19.02.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

12 |  Zabawy z MASĄ SOLNĄ w Oddziale Przedszkolnym...

W ostatnich dniach przed feriami w Oddziale Przedszkolnym odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały pracę z masy solnej: serca, ozdoby na świeczki i wiele innych.

Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki najpierw bacznie obserwowały jak robi się masę solną, co pewien czas sprawdzając jej konsystencję i pomagając dodając dodatki. Zobaczyły również, że masę tę można zabarwić, np. kurkumą na żółto lub cynamonem na brązowo. Kiedy masa solna była gotowa, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich samodzielnie zrobiło odpowiedni kształt według własnego pomysłu, a wielkość i ilość zależała od „autora” pracy.

Przygotowane prace ozdobiliśmy i podarowaliśmy Babcią i Dziadkom w dniu ich Święta.

!!!  BRAWO PRZEDSZKOLAKI  !!!

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Wtorek  30.01.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 

11 |  Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym...

W naszym Oddziale Przedszkolnym dzieci przygotowały niespodziankę  z okazji Dnia Babci i Dziadka dla swoich najbliższych. Dzieci poprzez część artystyczną chciały zaprosić wszystkich w świat magii i opowiedzieć trochę o tym ważnym dniu.

Na samym początku zaproszonych gości odwiedził Mikołaj, który następnie wprowadził nasze ,,Elfy” na przedstawienie. Dzieci poprzez występ chciały wyrazić szacunek, a także to jak doceniają swoje babcie i dziadków za bezwarunkową miłość, ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę oraz życiową wiedzę.

Dla dziadków przedszkolaki wyrecytowały przepiękne wiersze, zaśpiewały piosenki, a także zaprezentowały wspaniałe tańce. Tak cudowne w wykonaniu wnuków to najbardziej wartościowy prezent. Do tego dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Po części artystycznej wszyscy goście byli zaproszeni na słodki poczęstunek do naszej sali.

!!!  Dziękujemy babciom i dziadkom za przybycie i zabawy z dziećmi.
Serdeczne podziękowania dla p. Renaty Handermander i p. Barbary Krajewskiej
za pomoc w organizacji tego pięknego dnia  !!!

więcej działań w Oddziale Przedszkolnym...

 

Wtorek  30.01.2024  ||    Dodała  Agnieszka C.

 
 
 
 

DATA i GODZINA

 
 

DO WAKACJI:

 
 

HARMONOGRAM
lekcji

 
lekcja 1 8.00 - 8.45
lekcja 2 8.55 - 9.40
lekcja 3 9.50 - 10.35
lekcja 4 10.45 - 11.30
lekcja 5 11.50 - 12.35
lekcja 6 12.45 - 13.30
lekcja 7 13.35 - 14.20
lekcja 8 14.25 - 15.10
lekcja 9 15.15 - 16.00
 

SZKOŁA
PROMUJĄCA ZDROWIE

 
 

STOP
CYBERPRZEMOCY

 
 

PRZEKAŻ NAM
1,5 PROCENT PODATKU

 
 

LABORATORIUM
PRZYSZŁOŚCI

 
 

ERASMUS+
Poznaję Świat-Poznaję Siebie

 
 

SUKCESY
Naszych Uczniów

 
 

RADNA
MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

 
 

TWOJE DANE
TWOJA SPRAWA
Ogólnopolski Program Edukacyjny

 
 

SEJM
Dzieci i Młodzieży

 
 

AKCJE
Charytatywne

 
 

STRONY INTERNETOWE
sanockich szkół

 
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 8
Szkoła Podstawowa nr 9
I Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5
Medyczna Szkoła Policealna
Uczelnia Państwowa
 
 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007

Dostępność
Kontrast
Powiększ czcionkę
Pomniejsz czcionkę