wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

׀  dokumenty  ׀   e-dziennik   ׀  nasze innowacje  ׀  kontakt  ׀  panel pocztowy  ׀

AKTUALNO¦CI

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

JUBILEUSZ 10-LECIA

NASI BOHATEROWIE

PSYCHOLOG SZKOLNY

INFORMATYKA

UCZNIOWIE I RODZICE

KˇCIK RODZICA

Rekrutacja 2019
Odroczenie obowi±zku szkolnego
Skargi i wnioski - procedury
Doradztwo Zawodowe
Harmonogram konsultacji
Podaruj nam 1%

NASZE OSIˇGNIĘCIA

SYLWETKA ABSOLWENTA

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

PRAWA DZIECKA

REALIZOWANE PROJEKTY

KONKURS "PRZYRODA W POEZJI"

MISTRZOSTWA W ROBOTYCE

Zawodowa

historia www

Informacje dla Rodziców...

Odroczenie obowi±zku szkolnego ucznia szkoły podstawowej lub dziecka realizuj±cego roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

Ustawa o systemie o¶wiaty z dnia 7 wrze¶nia 1991r. (Dz. U. Nr 256 z 2004r., poz. 2572 ze zm.)

1. Odroczenie spełniania obowi±zku szkolnego przez dziecko może być orzeczone w przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami.

2. Spełnianie przez dziecko obowi±zku szkolnego może być odroczone nie dłużej niż o jeden rok.

3. Decyzję w sprawie odroczenia obowi±zku szkolnego podejmuje dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, po zasięgnięciu opinii publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej i na wniosek rodziców/ opiekunów prawnych dziecka.

4. W przypadku odroczenia obowi±zek szkolny spełnia się poprzez uczęszczanie do szkoły podstawowej lub oddziału przedszkolnego.

5. Zgodnie z obowi±zuj±cym prawem, opinię psychologa z poradni psychologiczno - pedagogicznej w sprawie odroczenia obowi±zku szkolnego Rodzice mog± złożyć do dyrektora szkoły tylko przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Szanowni Rodzice!

1. Powinni¶cie pamiętać o tym, że badanie wi±że się  z pewnymi konsekwencjami i mimo formy zabawy, w jakiej jest prowadzone, jest ogromnym przeżyciem dla dziecka.

2. Musicie pamiętać, że taka opinia może mieć również dalsze konsekwencje, jak np. zobowi±zanie do systematycznej dodatkowej pracy z dzieckiem, kolejne badania w przyszło¶ci, konieczno¶ć uczęszczania na zajęcia specjalistyczne, wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne.

3. Rodzice, którzy nie chc± posłać sze¶ciolatków do szkoły, powinni zastanowić się, czy oby na pewno kieruj± się odpowiednimi pobudkami. Jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo i nie przejawia oznak braku dojrzało¶ci czy szkolnej, czy emocjonalnej, nie ma co doszukiwać się możliwo¶ci odroczenia dnia, w którym powinno przekroczyć szkolne progi. Zamiast mu pomóc, można tylko zaszkodzić.

4.  Badanie dzieci bez potrzeby to nieodpowiedzialno¶ć i niewielu psychologów czy pedagogów zdecyduje się na taki krok, tylko dla zaspokojenia potrzeby rodzica. Natomiast oczywi¶cie, w przypadku, w którym rodzic ma uzasadnion± obawę, iż jego dziecko nie jest przygotowane do szkoły (np. informację z oddziału przedszkolnego, obserwacje z innych placówek), badanie w poradni może być pomocne.

Dokonuj±c decyzji, warto zatem kierować się dobrem dziecka, a nie subiektywnymi odczuciami.

Pierwsze logowanie
do e-dziennika