wortal www.sp6.sanok.prox.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

aktualności...

Sprzątanie Świata

17 | Sprzątanie Świata

Co roku uczniowie naszej szkoły uczą się jak dbać o środowisko, uczestnicząc w akcji Sprzątania Świata. Tak było i w tym roku w dniu 26 września uczniowie klas 0 -IV sprzątali teren wokół szkoły, pobocze ulicy Przemyskiej i przyległe do niej uliczki. Akcję koordynowało Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody.
Należy zaznaczyć że śmieci jest znacznie mniej, niż w latach ubiegłych, to cieszy. Ale czy już będzie czysto?
Sprawdzimy za rok.

poniedziałek 29.9.2014 ||    Dodała: Anna D.

16 | Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Mieszkańcy Olchowiec czynnie włączyli się w akcję pomocy dla dzieci z Ukrainy . Parafia pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego wspólnie ze społecznością naszej szkoły zebrała ponad dwie tony darów: odzieży, artykułów szkolnych, środków higieny, suchego prowiantu.
DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy okazali serce, najmniejsza pomoc okazana w potrzebie cenniejsza jest niż złoto.

piątek 26.9.2014 ||    Dodała: Dorota S.

15 | ORGANIZACJA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH

ORGANIZACJA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH

środa 24.9.2014 ||    Dodała: Barbara Z.

14 | Pokaz Robotów LEGO

W piątek (19.09.2014) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnym pokazie Robotów LEGO. Pierwszą częścią eventu była prezentacja multimedialna aktualnych rozwiązań i nowości technologicznych na świecie oraz pokaz robotów zabawkowych i robotów sterowanych laptopem. Dzieci uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych mogli poznać fascynującą stronę nauki. Przez zabawę uczniowie próbowali samodzielnie uruchomić każdego robota, bogacąc swoją wiedzę szkolną oraz bliżej poznać świat informatyki, chemii, fizyki i mechaniki zdobywając nowe doświadczenia. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem, świetnie się przy tym bawiąc.

wtorek 23.9.2014 ||    Dodał: Jerzy                  autor: Sabina Kurasik

13 | Uwaga!!!

Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!!!
Proszę o zapoznanie się z artykułem dotyczącym
gumek recepturek, z których dzieci robią kolorowe bransoletki i inne ozdoby.
pobierz

poniedziałek 22.9.2014 ||    Dodał: Jerzy                  autor: Dyrektor szkoły

12 | Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego poszczególnych klas oraz szkoły poza nami. Aby zapoznać się, kto będzie podejmował ważne decyzje w imieniu całej szkolnej społeczności zapraszamy do działu UCZNIOWIE/SAMORZĄD

niedziela 21.9.2014 ||    Dodał: Jerzy                  autor: Maciej Kaczmarski

11 | Szkolny Plan Aktywnej Współpracy

W roku szkolnym 2013/2014 grupa przedstawicieli społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji) uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", którego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkoły poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań (określenie zasad współpracy oraz pomysłów na wspólne działania).
Zespół zadaniowy - dyrektor szkoły Barbara Zdybek, rodzice: p. Anna Łapiszczak, p. Agata Sulikowska Dejena, uczniowie: Magdalena Sokołowska, Julia Stasicka, nauczyciel: p. Mariola Bodnar, uczestniczyli w szkoleniach, które odbyły się w miesiącu marcu i maju 2014 roku. Efektem udziału w projekcie jest opracowany Szkolny Program Aktywnej Współpracy 2014-2016, który będzie użytecznym narzędziem do dalszego rozwijania współdziałania.
16 września odbyło się w szkole spotkanie konsultacyjne, w którym uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców poszczególnych klas, oraz autorzy Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy. Omówiono zadania przedstawione w programie w obszarach: dydaktyka i wychowanie, organizacja pracy, przestrzeń szkolna. Uczniowie i rodzice, w wyniku włączenia się w działania szkoły, będą silniej z nią związani, wzrośnie ich poczucie współodpowiedzialności za szkołę i identyfikacja z nią.

niedziela 21.9.2014 ||    Dodał: Jerzy                  autor: Mariola Bodnar

Sylwetka
Absolwenta SP6

Bezpieczne