wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

DZIEŃ ZDROWEGO 
ŻYWIENIA
 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

INFORMATYKA 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 

 


 
  Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

aktualności..

 
 210 | DNI WOLNE od zajęć dydaktycznych...

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z informacją podaną do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły 30 kwietnia, 2 maja, 4 maja 2018 r. są DNIAMI WOLNYMI od zajęć edukacyjnych.

ŚWIETLICA SZKOLNA jest czynna

w godz. od 6.45 do 15.00

W TYCH DNIACH NIE ZAPEWNIAMY POSIŁKU

Uczniowie, którzy nie są zapisani do świetlicy, mogą skorzystać z opieki świetlicowej.

Proszę zgłosić ten fakt do wychowawcy klasy lub wychowawcy w świetlicy do dnia 27.04.2018 r.

  Środa  25.04.2018  ||    Dodała:  p. Dyrektor
 
 209 | Wiosenny Pokaz Talentów - "NASI IDOLE - NAJWIĘKSZE HITY"...Miesiąc temu przybyła do nas wiosna. Choć na dworze bywa zmienna pogoda, zadbaliśmy o to, aby w naszej szkole było wesoło i gorąco.

20 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Pokazu Talentów pod hasłem "NASI IDOLE - NAJWIĘKSZE HITY".

Tanecznym krokiem, śpiewająco i kolorowo wspólnie spędziliśmy ten dzień. Jak co roku, uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością, zaangażowaniem oraz przede wszystkim poczuciem humoru. Szkoła nie jest tylko po to, by siedzieć w ławce. Tego dnia z niej wyszliśmy i wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Śpiewaliśmy nowe hity, ale też wspominaliśmy te stare.

Wydarzenie świetnie poprowadziły uczennice: Natalia Jagniszczak z klasy 6 oraz Amelia Kopiec z klasy 7.

Oddział Przedszkolny (wychowawca Małgorzata Poziomkowska) przygotował hity dzisiejszych czasów - "Miłość w Zakopanem” oraz "Przez twe oczy zielone”.

Tę gorącą atmosferę utrzymała klasa 1 (wychowaca Anna Blecharczyk), która wykonała utwór Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna” oraz Albano & Robina Power "Felicita” – śpiewająco i tańcząco.

W klasie 2 (wychowawca Maria Kurkarewicz) zagościł Don Vasyl w utworze "My Cyganie”, który wprowadził nas w świat cekinów, falban, kolorowych sukien. Mogliśmy również podziwiać tańczącą laleczkę z porcelany.

W świat lalek Barbie i Kenów wprowadziła nas klasa 3a (wychowawca Anna Łakoś) z zespołem Aqua w piosence pt. "Barbie girl”, natomiast mini John Travolta i mini Olivia Newton zaprezentowali nam niezapomniany taniec i fragment z popularnego musicalu pt. ,,Grease”. Na deser wystąpiła nasza krajanka – Cleo wraz ze swoimi tancerkami w utworze pt. "My Słowianie”.

klasą  3b   (wychowawca   Sabina   Kurasik)   odbyliśmy

podróż z Michaelem Jacksonem po mrożącym krew w żyłach thrillerze, pojechaliśmy na kolorowe jarmarki z Marylą Rodowicz, powróciliśmy na chwilę do rytmów cygańskich z Don Vasylem, a kobiety mogły wzdychać do króla Rock’n’rolla – Elvisa Presleya ("Jailhouse Rock”). Były również gwiazdy w większej liczbie, a mianowicie The Beatles, których tancerki robiły shake and twist ("Twist and shout”).

Klasa 4a (wychowawca Ewelina Krawiec) również była pełna gwiazd. Wystąpiła dla nas kobieta, która ma 78 lat, a o której pięknych nogach śni niejedna nastolatka – Tina Turner w utworze pt. "Simply the best”. Wystąpił również kultowy zespół The Queen, z niezastąpionym Freddim Merkurym. Zespół odtworzył słynny teledysk do piosenki ,,I want to break free”, podczas którego swoje wdzięki prezentował mini Freddie. Swoją drogą od teraz – niejedna dziewczyna zazdrościć będzie mu nóg... Nie zabrakło również dźwięku szkolnego dzwonka ze słynnej piosenki Britney Spears "Hit me baby one more time”, do której dziewczęta zaprezentowały świetną choreografię. Na deser do tańca widownię poderwał Psy w wielkim hicie "Gangnam Style”.

Niezwykle „happy” była klasa 4b (wychowawca Agnieszka Mandzelowska), która, jak nietrudno się domyślić, wykonała taniec do utworu Pharell’a Williams’a pt. "Happy”.

Zaskoczenie wywołała klasa 5 wychowawca Krzysztof Brajta), która wykonała wszystkie 3 piosenki w języku angielskim, co jest nie lada wyczynem w tak młodym wieku. Wśród nich gościliśmy takie gwiazdy jak: Lost Frequecis & Zonderling w piosence pt. "Crazy”, Imagin Dragons w piosence "Thunder”, Alle Farben & Janieck w piosence pt. "Little Hollywood”. Dzięki nim mogliśmy na chwilę przenieść się myślami do Hollywood.

Dziewczyny z klasy 6 (wychowawca Pelagia Bąk) przygotowały układ taneczny do przeboju lat 90. pt. ,,Boom, boom, boom”, a chłopcy udowodnili, że potrafią zatańczyć ,,Jezioro łabędzie” równie z gracją jak kobiety. Świetnie przygotowana choreografia pokazała nie tylko ich talent taneczny, ale również niezwykle zgrabne... nogi!

W klasie 7 (wychowawca Wacław Bojarski) nasi rodzimi idole, którzy sprzedali miliony płyt, a na koncie posiadający wiele hitów, rozgrzali naszą publiczność. Golec Uorkiestra, za pomocą samodzielnie wykonanych instrumentów z tektury, zaprezentowali utwór pt. "Ściernisko”, a Alan Wolanin wykonał swoją solówkę na perkusji.

Na koniec nastał czas na naszą rozśpiewaną, roztańczoną i kolorową świetlicę. Dzieci uczęszczające do Świetlicy Szkolnej, pod okiem p. Renaty Handermander wykonały swój autorski utwór pt. "Rap o wiośnie”, zachęcając do odejścia od komputera i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zatańczyli również wymyśloną przez siebie choreografię w stylu hip hop, a publiczność zaangażowała się do wspólnego tańca. Natomiast dziewczyny Zuzanna Dankiewicz, Paulina Janik popisały się swoim talentem wokalnym.

Wysiłek dzieci został wynagrodzony gromkimi brawami.

W naszej szkole jest czas na wszystko. Nie tylko trzeba ciężko pracować nad dobrymi stopniami, ale również jest czas na dobrą zabawę. Doskonałym tego przykładem był ten dzień. Dowodem były zadowolone miny wszystkich dzieci.

Dziękujemy Pani Dyrektor za możliwość zorganizowania Dnia Pokazu Talentów, dziękujemy wszystkim nauczycielom za obecność i trud w przygotowaniu swoich pociech. Uczestnikom gratulujemy przygotowania się, zaangażowania i odwagi, aby ten dzień wyglądał tak profesjonalnie.

!!!  DO ZOBACZENIA ZA ROK  !!!

  Poniedziałek  23.04.2018  ||    Dodała:  Sabina K.
 
 208 | Z wizytą w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym...

W ramach omawianego tematu o środkach transportu, dnia 17.04.2018 r., uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.

Dzięki uprzejmości pana Artura Sobótki (pilota, ratownika), dzieci   miały   okazję   z   bliska   zobaczyć   helikopter

ratowniczy, dotknąć go, a nawet do niego usiąść. Nasi uczniowie przygotowali wcześniej pytania jakie chcą zadać panu ratownikowi. Nie dotyczyły one tylko działania tej potężnej dla nas maszyny, ale również osoby pana Artura.

Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o pracy ratownika, o drodze jaką trzeba przejść, by zostać jednym z nich, o jego poświęceniach oraz organizacji całego swojego życia.

Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że taka praca, mimo, iż ciekawa, to ogromnie odpowiedzialna i niekiedy niebezpieczna. Ratowników śmiało możemy nazwać naszymi bohaterami.

Nie zabrakło również pytań o działanie samego helikoptera, do czego służą jego poszczególne elementy, jak to się dzieje, że taka wielka maszyna unosi się w powietrze oraz nawet to, ile kosztuje taki helikopter.

Dzień był pełen wrażeń, ale z wycieczki wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenia.

!!! Wszyscy dziękujemy panu ARTUROWI SOBÓTCE za poświęcony czas,

wyczerpujące odpowiedzi na pytania oraz za cierpliwość  !!!

  Piątek 20.04.2018  ||    Dodała:  Sabina K.
 
 207 | Szkolny Konkurs Polonistyczny "STOP HEJTOM"...

Zapraszam  wszystkich uczniów  klas I – VII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Polonistycznym "STOP HEJTOM - jak poprawnie działać w Internecie?" w ramach projektu „CYFROWO – BEZPIECZNI”.

Celem konkursu jest zapoznanie młodzieży ze zjawiskiem hejtu,  jego  przyczynami  i  skutkami  oraz  uwrażliwienie na

godność własną i godność drugiego człowieka poprzez wyrażanie opinii bez obrażania.

Mile widziane motta, maksymy, dewizy, slogany, aforyzmy, sentencje, złote myśli i stosowanie wypowiedzi w drugiej osobie liczby pojedynczej.

Praca powinna zachęcać innych do pogłębiania swojej wiedzy na temat HEJTU i poprawnego zachowania.

Komisja konkursowa będzie oceniała przede wszystkich oryginalność i różnorodność prac, estetykę i kompozycję całej pracy.

Termin składania prac do  20 maja 2018 u nauczyciela polonisty. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 5 czerwca 2018.

Organizatorem i szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Katarzyna Tymcio - nauczycielka j. polskiego i muzyki.

ZADANIE dla uczniów klas I - III, polega na przygotowaniu plakatu klasowego, dotyczącego powyższego tematu.

ZADANIE dla uczniów klas IV - VII, polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub książki - poradnika, dotyczącego powyższego tematu. Pracę można przygotować indywidualnie lub w grupie maksymalnie 4 uczniów.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom uznania potwierdzający uczestnictwo w konkursie, a laureaci otrzymają nagrody książkowe.

  Czwartek 19.04.2018  ||    Dodała:  Katarzyna T.
 
 206 | KACPER najlepszy w Zawodach Rejonowych...

16  kwietnia 2018 roku na sanockich Błoniach w Zawodach  Rejonowych w  Biegach Przełajowych uczeń klasy VI  KACPER HNAT zajął I miejsce, awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się 23 kwietnia w Kolbuszowej.

Warto nadmienić, że nasz zawodnik prowadził przez cały dystans i z dużą przewagą wbiegł na metę.

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI

W KOLEJNYCH ZAWODACH  !!!

  Środa 18.04.2018  ||    Dodał:  Maciej K.
 
 205 | "TOLERANCJA i EMPATIA" - ważne słowa w klasie 3b...

TOLERANCJA i EMPATIA.

Te słowa towarzyszyły uczniom w klasie 3b w zeszłym tygodniu.

Omawialiśmy    baśń    Hansa    Christiana     Andersena

pt. "Brzydkie Kaczątko". Nasza sala lekcyjna zamieniła się w salę sądową. Uczniowie wcielili się w rolę osób pracujących w sądzie. Na sali obecni byli oskarżyciele, którzy robili wszystko, by oskarżeni ponieśli karę, obrońcy, którzy dzielnie bronili oskarżonych, ława przysięgłych, sędzina, jak i samo Brzydkie Kaczątko.

Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, przygotowane, z pytania na pytanie rozkręcały się, a w sali co chwilę wrzało. Na szczęście sędzina Milena miała wszystko pod kontrolą i świetnie panowała nad przebiegiem procesu.

Ostatecznie ława przysięgłych wraz z sędziną jednogłośnie uznali oskarżonych za winnych, przygotowując piękną mowę końcową, pouczając zgromadzonych, że wygląd nie jest najważniejszy w ocenie drugiego człowieka, a to, jaki ma charakter i serce.

Baśń ta uznawana jest za najszczerszą autobiografię Andersena. Dzieci poprzez tę formę zajęć uczyły się dłuższej formy wypowiadania, odpowiedniego doboru słów, kulturalnego dialogu, argumentowania swoich racji.

Nauczyliśmy się tego, jak negatywna w skutkach może okazać się powierzchowność w świecie ludzi, brak empatii i brak tolerancji. Wspólnie wyciągnęliśmy wnioski, które powinny być priorytetem w budowaniu wartości młodego człowieka... KAŻDEGO człowieka!

  Wtorek  17.04.2018  ||    Dodała:  Sabina K.
 
 204 | Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "SUPERMATEMATYK"...

„Matematyka jest delikatnym kwiatem,

który rośnie nie na każdej glebie

i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”.

 Jean Fabre

W dniu 14 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbyła się XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "SUPERMATEMATYK". Wzięło w nim udział 15 szkół, czyli 74 uczniów z Sanoka i okolic.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Gabriela Pastuszak z klasy 4a, Aleksandra Solecka z klasy 5, Paulina Janik z klasy 6 i Amelia Kopiec z klasy 7.

W konkursie drużynowym dziewczyny walczyły dzielnie, rozwiązując zagadki, szacując wyniki. Liczyła się spostrzegawczość, sprawne liczenie i logiczne myślenie. Każda otrzymała dyplom pamiątkowy i prezent.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut rozwiązać 5 zadań. I tutaj OGROMNY SUKCES naszej uczennicy Gabrysi, która zajęła II miejsce w kategorii klas czwartych. Uczennica odbierze nagrodę na początku czerwca w Urzędzie Miasta Sanoka.

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY

i życzymy dalszych sukcesów w konkursach  !!!

  Wtorek  17.04.2018  ||    Dodała:  Aneta F.
 
 203 | Kacper NAJLEPSZY w biegach przełajowych...

Na sanockich Błoniach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Dziewczęta pod opieką pani Kamila Mika wystąpiły w składzie:  Chorążak  Zofia,  Husejko  Kinga, Pastuszak

Gabriela, Terraciano Vanessa, Dankiewicz Zuzanna, Konieczko Martyna, Krokis Oliwia, Łapiszczak Martyna, Jagniszczak Natalia, Karbowniczyn Natalia, Dejena Sara, Pelc Kinga.

Chłopcy, prowadzeni przez pana Macieja Kaczmarskiego wystąpili w składzie: Chrząszcz Paweł, Dąbrowski Bartosz, Gnap Jakub, Hnat Kacper, Husejko Szymon, Izdebski Jakub, Kurasik Deshawn, Masłowski Karol, Pajęcki Karol, Wiśniowski Artur.

Drużynowo najwyżej uplasowały się dziewczynki z klasy 4 zajmując wysokie 5 miejsce.

Największy SUKCES odniósł Kacper Hnat z klasy 6, który z dużą przewagą wygrał bieg w swojej kategorii wiekowej. Tym samym, jako jedyny uzyskał awans na zawody rejonowe.

!!! Wszystkim sportowcom SERDECZNIE GRATULUJEMY,

a KACPROWI mocno kibicujemy

i życzymy awansu do finałów wojewódzkich  !!!

  Poniedziałek  16.04.2018  ||    Dodała:  Kamila M.
 
 202 | Szkolny Konkurs Recytatorski "PRZYRODA W POEZJI"...

W ramach obchodów  Światowego Dnia Ziemi odbył się dla uczniów klas I -III Szkolny Konkurs Recytatorski "PRZYRODA W POEZJI".

W I etapie konkursu poszczególne klasy reprezentowane były przez następujących uczniów:

--- klasa 1: Lena Jachimowska, Alicja Kafara, Milan Jezierski

--- klasa 2: Anastazja Hirniak, Karolina Wyżycka, Kamil Maślany,

--- klasa 3a: Milena Jagniszczak, Milena Sadlik, Julia Wisłocka

--- klasa 3b: Milena Jachimowska, Nikola Spędzia, Milena Żytka

Popisy wykonawców oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Pani Barbara Zdybek - dyrektor szkoły, Pani Grażyna Seryłło – zastępca dyrektora  oraz Pan Krzysztof Brajta - nauczyciel j. polskiego.

Zwycięzcami konkursu zostali:

--- Milena Sadlik - I miejsce,

--- Nikola Spędzia -  II miejsce,

--- Milan Jezierski –III miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finałowa trójka nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

Organizatorem konkursu jest p. Anna Blecharczyk, opiekun Szkolnego Koła LOP "EKOLUDKI".

!!!  ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY

I ŻYCZYMY POWODZENIA W ELIMINACJACH MIĘDZYSZKOLNYCH  !!!

  Poniedziałek  16.04.2018  ||    Dodała:  Anna B.
 
 201 | "Wędrówki z kompasem" klasy 3a i 3b...

Uczniowie klasy 3a i 3b omawiały temat "Wędrówki z kompasem".

Piękna pogoda była świetną okazją na wyprawę do pobliskiego lasu, którą zorganizowały  wychowawczynie: p. Sabina Kurasik i p. Anna Łakoś.

Najpierw omówiliśmy działanie kompasu, jego budowę i zastosowanie. Dzieci podjęły pierwsze próby odczytania kierunków świata, wskazywały północ, mówiły co się znajduje przed nimi, itd.

Następnie ruszyliśmy w las. Nie był to zwykły spacer. Na uczniów czekała tam niespodzianka. Dzieci otrzymały mapy ze wskazówkami, pokazującymi ukryte dla nich zagadki do rozwiązania (na drzewach, w krzaczkach, pod kamieniami, itp.). Ich zadaniem było trafne odczytanie z mapki tych miejsc oraz ich znalezienie. Na hasło START dzieci grupami rozbiegły się po wyznaczonym dla nich terenie. Co chwilę było słychać radosne okrzyki znalezionych przez dzieci zagadek, które nie były takie łatwe do rozwiązania. Dotyczyły one oznak wiosny, świata roślin oraz świata zwierząt. Trzecioklasiści poradzili sobie z nimi znakomicie.

Oprócz zadań do wykonania, przypomnieliśmy inne znane nam sposoby odczytywania kierunków. Pogoda nam dopisywała, więc za pomocą słońca i cienia wyznaczaliśmy kierunki świata. Dzieci równie szybko znalazły mech, potrafiły wyjaśnić i określić za jego pomocą gdzie znajduje się północ. Niektórzy przynieśli ze sobą lupy, dzięki którym z bliska można było obserwować świat roślin, owadów, co było dodatkowym atutem naszej wyprawy.

Spacer ten był świetną okazją do ruchu na świeżym powietrzu, ćwiczenia orientacji przestrzennej oraz przede wszystkim nauki, która – być może – nie miałaby tak atrakcyjnego przekazu w sali lekcyjnej.

  Poniedziałek  16.04.2018  ||    Dodała:  Sabina K.
 

 
 

e-Dziennik

Służbowa
poczta elektroniczna

Biuletyn Informacji
Publicznej

Zapisy
do Pierwszej Klasy
w SP6

Wychowanie
Przedszkolne
w SP6

Podaruj nam
1 procent

Sylwetka
Absolwenta SP6

Nasz kanał
YouTube

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007