wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

׀  dokumenty  ׀   e-dziennik   ׀  plan lekcji  ׀  nasze innowacje  ׀  kontakt  ׀  panel pocztowy  ׀

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA WYDARZEŃ 

rok szkolny 2021/2022
rok szkolny 2020/2021
nauka zdalna 2020
rok szkolny 2019/2020
rok szkolny 2018/2019
rok szkolny 2017/2018
rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008
od 1.01 do 21.06.2007

szkolne archiwum


 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA 

 

NASZA SZKOŁA

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH 

 

KONTAKT 

 

NASZ PATRON 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KADRA 

 

GODZINY PRACY SPECJALISTÓW 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

INFORMATYKA 

 

HISTORIA WWW 

 

DOKUMENTY 

 

UCZNIOWIE I RODZICE 

 

KĄCIK RODZICA 

 

SYLWETKA ABSOLWENTA 

 

ABSOLWENT ROKU 

 

SUKCESY UCZNIÓW 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 

 

REKRUTACJA 

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 

 

REALIZOWANE PROJEKTY 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY 
"Osobliwości przyrodniczne 
Sanoka i okolic" 

 

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI 

 

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI 

 

PROMOTOR EKOLOGII 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

PO LEKCJACH 

 

NASZA OFERTA 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

STS UKS "szóstka" 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

PODZIĘKOWANIA
CERTYFIKATY
 

 

Sprzątamy dla Polski 
Razem na Święta 
Szkoła du HYMNU 
Sprzątanie Świata 2021 
Szkoła PAMIĘTA 
RAZEM na święta 
Bezpieczna Placówka Oświatowa 
Szkoła PAMIĘTA 
LIST od Zarządu Galerii Sanok 
Fundacja POMÓŻ I TY 
Fundacja AKOGO 
Szkoła Odkrywców Talentów 
Szkoła w Ruchu 

 

SZKOLNY WOLONTARIAT 

 

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU 

 

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ WOŚP 

 

AKCJE CHARYTATYWNE 

 

 

 

 

SANOCKIE SZKOŁY 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 
Szkoła Podstawowa nr 2 
Szkoła Podstawowa nr 3 
Szkoła Podstawowa nr 4 
Szkoła Podstawowa nr 7 
Szkoła Podstawowa nr 8 
Szkoła Podstawowa nr 9 
I Liceum Ogólnokształcące 
II Liceum Ogólnokształacące 
Zespół Szkół nr 1 
Zespół Szkół nr 2 
Zespół Szkół nr 3 
Zespół Szkół nr 5 
Medyczna Szkoła Policealna 
Państwowa Wyższa Szkoła 
Zawodowa
 

 
 
Szkola Podstawowa nr 6 w Sanoku

kronika wydarzeń - rok szkolny 2017/2018...

 
 40 | Dzień Edukacji Narodowej w SP6...

„W tym dniu życzenia łączą się,

Jak kwiaty w wielobarwny bukiet

I płyną do tych, którzy uczą nas jak wspinać się na szczyt przeznaczenia”,

bo „trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,

by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy”.

Tradycją naszej szkoły jest, aby w sposób szczególny podkreślić znaczenie nauki i nauczyciela w życiu każdego człowieka. Dlatego też w dniu 13 października z okazji Dnia Edukacji    Narodowej,   uczniowie   klasy  3a  i   klasy  3b,

przygotowały piękną akademię pt. "W nauczycielu mam przyjaciela".

Pod okiem swoich wychowawczyń: p. Sabiny Kurasik i p. Anny Łakoś, dzieci w sposób zabawny, ale również wzruszający przedstawili szkolną rzeczywistość.

Niektórzy uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli, a pozostali w rolę krnąbrnych niekiedy uczniów ;)

Na występie jak w soczewce widać wszystkie radości i problemy społeczności szkolnej, wspólny świat, w którym liczą się osiągnięcia, oceny, rekordy, ale i relacje. Zdarzają się incydenty ze ślimakiem – żelkiem, czy wodą w kieszeni oraz istnieją poważne problemy - z agresją uczniów, spóźnieniami, nauką i emocjami. Ta szkolna rzeczywistość została przedstawiona  z dużą dawką humoru. A najważniejsze jest przesłanie sztuki, a mianowicie: uczeń w nauczycielu ma przyjaciela, który go zna, wspiera i walczy o niego jeśli potrzeba. Uczniowie piosenką, tańcem i słowem wypowiedzieli swoją wdzięczność dla nauczycieli.

Po gromkich brawach, które otrzymali nasi aktorzy z klas trzecich, najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienny trud, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły złożył Karol Dżugan – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Rada Rodziców wręczając piękny bukiet w ręce pani Barbary Zdybek - dyrektor szkoły, również złożyła piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła nagrody wybranym nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Ten dzień zapadnie w pamięć wszystkim na bardzo długo...

  Poniedziałek  16.10.2017  ||    Dodała:  Sabina K.
 
 39 | Światowy Dzień Walki z Głodem...

W związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem, który przypada na 16 października członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Samorządu Uczniowskiego ogłosili akcję pod hasłem "Podziel się żywnością".

Celem akcji jest uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu,  jakim  jest   głód,  obecny  nie  tylko  w  Krajach

Trzeciego Świata,  ale widoczny także na co dzień wśród Nas. Bowiem, co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. Właściwe odżywianie ma również wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia.

Zbiórka żywności (np. makaron, cukier, sól, herbata itp.) trwać będzie od  16 do 20 października 2017r. u nas w szkole. Artykuły należy przynosić do Pokoju Nauczycielskiego. Następnie artykuły zostaną przekazane  najbardziej potrzebującym.

  Poniedziałek  9.10.2017  ||    Dodała:  Aneta F.
 
 38 | Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka...

Członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Samorządu Uczniowskiego, 5 października,  zorganizowali dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.

Podczas zabawy sprzedawano napoje i domowe wypieki

przygotowane przez naszych uczniów, zbierając środki na budowę studni w Czadzie. Dzięki tej akcji zebrano 380,00 zł.

Z każdej ze studni,  które zostaną zbudowane  będzie korzystało 500-600 osób. Studnie są budowane niedaleko domów katechistów, którzy będą je otaczali opieką, aby służyły mieszkańcom przez wiele lat. W większości ludzie tam czerpią wodę z bardzo zabrudzonej rzeki, do której niejednokrotnie musieli przemierzać kilka kilometrów. W czasie pory suchej rzeka ta prawie całkowicie wysycha.

!!!  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji  !!!

  Poniedziałek  9.10.2017  ||    Dodał:  Maciej K.
 
 37 | Wycieczka do Parku Rozrywki ZATORLAND...









29.09.2017 r. uczniowie klas 3a, 3b i dwoje chętnych uczniów z klasy 4a, wyjechali na pełną atrakcji wycieczkę do miasta Zator. Znajduje się tam Park Rozrywki ZATORLAND.

Dzieci swoją przygodę zaczęły od wejścia do niezwykłego domku – domku do góry nogami. To niesamowite przeżycie gdzie wszystko dosłownie stoi na głowie wywołało ciekawość, uśmiech, poruszenie, a nawet lekki zawrót głowy.

Obok domu, rozciąga się piękny Park Owadów, gdzie zobaczyć można 16 gigantycznych figur. Są to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek.

Spacerując ścieżką edukacyjną uczniowie mieli okazję uzupełnić i pogłębić wiedzę z edukacji przyrodniczej. Każdy eksponat zaopatrzony był w tablicę informacyjną, z której wyczytać można ciekawostki na temat prezentowanego gatunku. W tym też parku znajduje się nowy plac zabaw, na którym dzieci mogły poszaleć w ramach przerwy. Po wyjściu z Parku Owadów szaleństwa się nie skończyły.

W  ZATORLANDZIE znajduje się duży LUNAPARK,   gdzie

dzieci mogły korzystać z atrakcji bezpłatnie. Wariacji za kółkiem na słynnych samochodzikach nie było końca...

Kolejnym punktem pobytu w tym magicznym miejscu było kino. W kinie 5D Extreme mieliśmy okazję wybrać się w czasy, gdy jeszcze po naszej planecie chodziły dinozaury. Wszystkimi zmysłami, jak to w kinie 5D, przenieśliśmy się na chwilę w świat sprzed miliona lat.

Po seansie wybraliśmy się na Warsztaty Młodego Paleontologa, które polegają na odkrywaniu szkieletów dinozaurów w masie gipsowej z użyciem specjalistycznych narzędzi. Każde dziecko wykopywało swojego dinozaura, którego mogło już wziąć ze sobą na pamiątkę do domu. Uczniowie dowiadywali się jego nazwy od pani prowadzącej, a na końcu każdy otrzymał Certyfikat Młodego Paleontologa.

Po pysznym obiedzie w Dinogastronomii, nadszedł czas na Park Dinozaurów. Znajduje się on na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew oglądaliśmy ożywione modele – to łącznie przeszło 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne Zauropody oraz T-Rex, który okazał się największym hitem w parku. Eksponaty poruszały się i wydawały dźwięki, dlatego też przechadzka po ścieżce edukacyjnej sprawiła, że poczuliśmy się tak, jakbyśmy przenieśli się w przeszłość!

Na końcu tego parku znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym oglądaliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, również elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka. W muzeum znajduje się także stała ekspozycja, która pokazuje procesy powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych.

Specjalną ciuchcią wyruszyliśmy do kolejnego parku – Parku Mitologii. Mogliśmy obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich prawdziwą atrakcję stanowił latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem, Achilles walczący z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę, czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Oko w oko stanęliśmy ze Sfinksem, słyszeliśmy szczekanie trzygłowego Cerbera i zobaczyliśmy jak Demeter poradził sobie z gigantem.

Pływające statuy i mityczne sceny usytuowane na malowniczym stawie to prawdziwie piękna atrakcja. Zobaczyliśmy również rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, weszliśmy do wnętrza samego konia trojańskiego, spróbowaliśmy szczęścia w labiryncie Minotaura zrobionego z żywopłotu. Niezwykle pomocne były tablice informacyjne, które wprowadziły dzieci w niezwykły świat helleńskich wierzeń.

Ostatnim parkiem, który zwiedziliśmy, był Park Bajek.

Na jego krętych ścieżkach z przyjemnością spotykaliśmy kolejne postacie z literatury dziecięcej. Część z nich była ruchoma, co zwiększało ich atrakcyjność. W domkach, w których "zamieszkali" niektórzy bohaterowie, odtwarzane były bajki czytane przez znanych lektorów.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i powrotu nadszedł czas. Dzieci były pod tak dużym wrażeniem, iż mimo późnej godziny i zmęczenia, nikomu nie chciało się spać, nikt nie chciał jeszcze kończyć tak udanego dnia.

!!!  Wszyscy wrócili cali, zdrowi i...

SZCZĘŚLIWI  !!!

Serdecznie DZIĘKUJEMY paniom
Beacie Sokołowskiej, Jagodzie Strzałka, Ewelinie Biłas
i Agnieszce Gorczyca.

  Sobota  6.10.2017  ||    Dodała:  Sabina K.
 
 36 | Klasa II wybrała sie do lasu...

2 października uczniowie klasy II, pod opieką p. Marii Kurkarewicz - wychowawcy klasy i p. Kamili Mika - asystentki ucznia, wybrali się na wycieczkę do lasu.

Był piękny, słoneczny dzień. Wędrowaliśmy pieszo, ponieważ mamy to szczęście, że las jest blisko naszej szkoły.

Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się podczas wycieczki.

Na miejscu odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Podziwialiśmy smukłe brzozy, wśród których chłopcy znaleźli podgrzybki i kozaki.

Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. 

Pogoda i humor nam dopisały.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci, z bukietami kolorowych liści wróciliśmy do szkoły.

  Sobota  6.10.2017  ||    Dodały:  Marylka K. i Kamila M.
 
 35 | Zajęcia Taneczne dla uczniów SP6...

W tym roku szkolnym Zajęcia Taneczne prowadzone są w każdy wtorek od godziny 13:00 – 13:45.

Uczestniczą w nich szczególnie uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz wszystkie dzieci, które mają ochotę pląsać  i  bawić  się  przy  dźwiękach  wesołej muzyki. Jest to

okazja poznać wesołe tańce na różne okazje i aktywnie spędzić wolny czas.

Zajęcia prowadzi Pani Maria Kurkarewicz.

  Sobota  6.10.2017  ||    Dodała:  Marylka K.
 
 34 | XVII ZŁAZ Śladami Jana Pawła II...

30 września druhny Natalia, Iza i Oliwia wzięły udział w XVII  Złazie śladami Jana Pawła II po Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Celem rajdu było upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II i poznanie jego związków z Bieszczadami, poznanie

walorów przyrodniczych i krajobrazowych Beskidu Niskiego, integracja środowisk harcerskich oraz propagowanie turystyki górskiej.

Autokarem dotarliśmy do Woli Piotrowej skąd przeszliśmy przez Tokarnię do Komańczy. Zaplanowany czas przejścia to około 5,5 godziny, ale oczywiście ten czas się wydłużył, ponieważ pogoda nadzwyczaj dopisała, a  po drodze było wiele atrakcji przyrodniczych, przy których wręcz należało zatrzymać się na dłużej.

Jan Paweł II jako duszpasterz akademicki, biskup i kardynał w Bieszczadach był co najmniej jedenastokrotnie. O górach powiedział:

„W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki,

które można podziwiać, ale niejako szkołę życia.

Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu,

pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach,

razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość

w obliczu majestatu i dostojeństwa gór”.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Piątek  6.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 33 | Szkolne Kółko Kulinarne ZAPRASZA...

Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom dzieciaków w naszej szkole odbywa się nauka gotowania

Bawiąc  się poznajemy tajniki kuchni, zasady bezpieczeństwa, produkty, przyprawy i smaki.

Zaczynamy od sałatek, a skończymy..., jeszcze nie wiemy na czym...

Może zostaniemy pomocnikami w domu, może kucharzami a może przygotujemy dla rodziny danie niespodziankę?

Jest pysznie i  zabawnie.

  Piątek  6.10.2017  ||    Dodała:  Dorota A.
 
 32 | Nabór do Gromady Zuchowej przy SP6 Sanok...

26 września nasza harcówka wypełniła się po brzegi „maluchami”.

Druhny Natalia i Iza zaproponowały, aby na nowo budować gromadę zuchową. Przygotowały specjalne zaproszenia, zabawy i pląsy.

Dzieci – zuchy świetnie się bawiły, wykonały piękne rysunki, na których przedstawiły dzielne zuchenki. Bardzo podobał się pląs „Idzie zuch”.

W drugiej części zbiórki omawiano plan Złazu Hufca „Sladami Jana Pawła II po Bieszczadach i Beskidzie Niskim”.

Przygotowujemy się również do obchodów 10 rocznicy śmierci ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego – patrona Hufca ZHP Ziemi Sanockiej.

Harcerki zaangażuję się do udziału w konkursie plastycznym „Zdzisław Peszkowski – harcerz, żołnierz, kapłan”.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

   Czwartek  5.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 31 | 9 DH bierze udział w Akcji "BohaterON"...

Pierwsze harcerskie spotkania mamy już za sobą. Zbiórki będą odbywać się w każdy wtorek w godzinach 13:45 – 14:45.

Ten rok szkolny będzie obfitował w wiele atrakcji. Już na dzień dobry włączyliśmy się w Akcję „BohaterON”.

Czym jest BohaterON?

BohaterON  został stworzony by uhonorować uczestników

Powstania Warszawskiego i udowodnić, że pamiętamy. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

Bohaterowie, którzy brali w nim udział poświęcili w nim młodość, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas niezwykle ważni, pamięć o nich stopniowo zanika.

Dlatego w ramach akcji druhny z 9 Drużyny Harcerskiej wysyłały kartki do Powstańców, w kilku słowach podkreśliły jak ważne dla młodego pokolenia jest ich bohaterstwo.

więcej informacji o akcji na stronie bohateron.pl

   Czwartek  5.10.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 

 

HARMONOGRAM LEKCJI

 
lekcja 1 8.00 - 8.45
lekcja 2 8.55 - 9.40
lekcja 3 9.50 - 10.35
lekcja 4 10.45 - 11.30
lekcja 5 11.50 - 12.35
lekcja 6 12.45 - 13.30
lekcja 7 13.35 - 14.20
lekcja 8 14.25 - 15.10
lekcja 9 15.15 - 16.00
 

Podaruj NAM
1 procent

 

 

e-Dziennik

 

 

Pierwsze logowanie
do e-dziennika

 

 

Nasza Radna
Młodzieżowej Rady Miasta

 

 

SUKCESY
naszych uczniów

 

 

 

 

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

 

 

 

 

ERASMUS+
Poznaję Świat-Poznaję Siebie

 

Godziny Pracy
SPECJALISTÓW

 

 

KORONAWIRUS

 

ELEKTRONICZNA
LEGITYMACJA SZKOLNA

 

 

Służbowa
Poczta Elektroniczna

 

 

Biuletyn Informacji
Publicznej

 

 

Szkolna Kasa Oszczędności

 

 

BLOG Szkolnej Biblioteki

 

 

Projekt EKO Sanok

 

 

Ogólnopolska Kampania
BEZ CHEMII NA DRODZE

 

 

Dzień
Bezpiecznego Internetu

 

 

W zakresie
Robotyki i Programowania
współpracujemy z

 

 

 

 

 

 

 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007

Dostępność
Kontrast
Powiększ czcionkę
Pomniejsz czcionkę